W raporcie sponsorowanym przez Narodowe Stowarzyszenie Nadawców (National Association of Broadcasters – NAB), Carmel Group twierdzi że fuzja spowodowałaby „mniejszą ilość usług, mniejszą przystępność cenową, mniejszą różnorodność i mniejszy wybór dla klientów”.
NAB jest reprezentantem naziemnych stacji radiowych sprzeciwiających się połączeniu Siriusa i XM, z którymi to nadawcami konkurują.
We wspólnej odpowiedzi Sirius i XM zarzuciły NAB, że sprzeciwia się ono fuzji w obawie, że nowy nadawca byłby mocną konkurencją dla radia naziemnego, którego interesy reprezentuje stowarzyszenie. W związku z tym Sirius i XM uważają raport za nieobiektywny.
19 lutego tego roku Sirius poinformował, że planuje nabycie swojego rywala XM za 4,6 miliarda dolarów. Fuzja podlega ścisłemu nadzorowi regulatorów ds. ochrony konkurencji.












