Gorący temat

GIF zakazuje emisji spotu Neosine Forte za „wyjątkowo nieetyczne wykorzystywanie lęku przed epidemią koronawirusa”

WIĘCEJ

Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-01-11

A A A POLEĆ DRUKUJ

Sage wprowadza nowy, zintegrowany System Forte 2012

Sage sp. z o.o. udostępniła swoim Klientom nową wersję Systemu Zarządzania Forte 2012, która pracuje w modelu wspólnej bazy danych MS SQL. W nowej wersji Systemu Forte pojawiły się m.in. moduły wspomagające stosowanie elektronicznych dokumentów.

Sage, wiodący producent oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem dla sektora MSP w Polsce, wprowadził na rynek zintegrowaną wersję Systemu Forte 2012. Składa się z modułów ukierunkowanych na obsługę i kontrolę strategicznych dla przedsiębiorstwa procesów i obszarów, takich jak finanse, kadry i płace, informacja zarządcza i sprzedaż. W dotychczasowych wersjach Systemu Forte poszczególne moduły pracowały na autonomicznych bazach danych. Nowa wersja Forte 2012 wprowadza istotną nowość – system wykorzystuje tylko jedną, wspólną bazę MS SQL, niezależnie od tego, ile modułów Forte użytkuje klient.

Wspólna baza danych w nowym Systemie Forte 2012

Spójna baza danych przynosi wiele udogodnień i korzyści zarówno dla użytkowników systemu, jak i dla informatyków odpowiadających za serwisowanie rozwiązania. System można teraz szybciej i łatwiej instalować. Jego moduły pracują w oparciu o jednolite dane kartotekowe – słowniki, dane o kontrahentach, pracownikach, urzędach, itd. W wersji 2012 udostępniono nowy, bezpłatny moduł Administracja, który znacznie skraca czas potrzebny na przygotowanie rozwiązania do pracy (m.in. ustalanie praw dostępu) i zarządzanie rozwiązaniem w trakcie zmian zachodzących w przedsiębiorstwie. Wspólna baza danych w praktyce eliminuje szereg operacji informatycznych, które były niezbędne przy stosowaniu odrębnych baz danych dla każdego modułu Forte. W nowej wersji nie trzeba synchronizować baz, ani generować odrębnych kopii zapasowych dla każdej bazy, ponieważ system oparty jest tylko na jednym środowisku bazodanowym.
Z punktu widzenia użytkownika bardzo istotna jest możliwość pracy na jednym, w pełni zintegrowanym źródle danych i informacji. Zmiana dokonana na danych w jednym module – np. finansowo księgowym – jest automatycznie widoczna w innych modułach nowej wersji Systemu Forte.

Większe bezpieczeństwo firmy i użytkowników

Warto pokreślić, że centralizacja administracji systemu zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania, m.in. dzięki elastycznemu systemowi praw dostępu, a także mechanizmom kontroli użytkowników. Poza tym, w nowym Systemie Forte zapewniono centralizację zarządzania w zakresie licencji na posiadane oprogramowanie Sage.

Wsparcie obiegu elektronicznych dokumentów

System Forte 2012 wzbogacony został o nowe moduły, m.in. Repozytorium Dokumentów, e-Faktury, e-Deklaracje. Repozytorium Dokumentów pełni funkcję archiwum, w którym zapisywane są dokumenty zarówno papierowe jak i elektroniczne. Repozytorium pozwala na przechowywanie faktur elektronicznych, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów z dnia 17.12.2010 w sprawie wystawiania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej. Pozwala również na przechowywanie w formie elektronicznej kopii faktur papierowych, przechowywanie zamówień własnych i obcych oraz deklaracji ZUS. Programiści Sage zadbali o zapewnienie mechanizmów szybkiego wyszukiwania dokumentów oraz o skrócenie czasu dotarcia do informacji źródłowej. Repozytorium, podobnie jak moduł Administracja, jest udostępniane klientom bezpłatnie wraz z nową wersją Systemu Forte.

Moduł e-Faktury daje możliwość bezpiecznego obrotu dokumentami poprzez zastosowanie elektronicznej pieczęci – autorskiego rozwiązania Sage – lub podpisu kwalifikowanego. Dzięki temu przedsiębiorca może być pewny tożsamości kontrahenta oraz integralności treści otrzymanego dokumentu. Moduł Forte e-Faktury zawiera gotowe formularze umów wymaganych w obrocie fakturami elektronicznymi, a poza tym, w momencie wystawiania e-faktury, automatycznie kontroluje czy firma ma podpisaną z kontrahentem umowę o wymianie faktur. System pilnuje też dat ważności takich umów. Z kolei moduł Forte e-Deklaracje umożliwia wysyłanie z modułów finansowo-księgowego i kadrowo-płacowego systemu Forte deklaracji podatkowych w formie elektronicznej, bezpośrednio do platformy e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Proces składania deklaracji elektronicznych jest w pełni zautomatyzowany.

W praktyce, nowa funkcjonalność Systemu Forte pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do przygotowania formularzy podatkowych oraz comiesięcznych deklaracji. W szczególności ułatwia pracę płatnikom VAT. Poza tym przynosi wymierne oszczędności finansowe, eliminując m.in. koszty związane z drukowaniem deklaracji dla urzędów, zakupem kopert i znaczków i innymi opłatami za przesłanie deklaracji drogą tradycyjną.

Aktualizacje

Sage przewidziało elastyczne możliwości aktualizacji Systemu Forte do nowej wersji. Dotychczasowi klienci mogą dokonać migracji systemu do wersji 2012 na dotychczasowych zasadach i zdecydować się na pracę na oddzielnych bazach przez ustalony okres przejściowy. Mogą też od razu przejść na nową wersję z jedną bazą danych. Dotychczas stosowany model pracy na rozdzielnych bazach danych Sage będzie wspierać przez okres do 3 lat. Jednocześnie, producent przypomina wszystkim użytkownikom starszych wersji Systemu Forte (przed 2011), że właściwe przejście na model z jedną bazą danych wymaga wcześniejszej aktualizacji Systemu Forte do dotychczasowej wersji 2011. Dla nowych klientów zalecany jest od początku wybór pracy z jedną, wspólną bazą danych.

Każdy nowy klient, który do końca stycznia 2012 r. kupi licencję Systemu Zarządzania Forte, będzie mógł skorzystać z atrakcyjnej oferty na usługę abonamentową: Forte Pakiet. Dodatkowo, w okresie 6 miesięcy od daty zakupu programu, może skorzystać z Bezpłatnego Pakietu Porad technicznych do produktu, a w nim: 1 konsultacji w zakresie pierwszej instalacji systemu oraz 5 porad związanych z użytkowaniem i funkcjonalnością Systemu.

Więcej informacji o najnowszej wersji Systemu Zarzadzania Forte 2012 dostępne w internecie:
http://www.sage.com.pl/srednie-firmy/aktualnosci?news_id=244

 

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ