Color in the Street – warsztaty fotograficzne z Robertem Walkerem

Fundacja RAL9010 w dniach 10 -15 września 2013 roku organizuje w Akademii Fotografii warsztaty, które poprowadzi światowej sławy fotograf - Robert Walker. Zainauguruje je  ogólnodostępny wykład artysty o fotografii ulicznej w dniu 9 września.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Otwarty wykład Roberta Walkera odbędzie o godzinie 15:00 w Akademii Fotografii przy ulicy Marszałkowskiej 3/5 w Warszawie. Artysta zaprezentuje ponad 30 letni dorobek twórczy, omówi prace innych artystów zajmujących się kolorową fotografią uliczną oraz wyjaśni co sprawia, że ich prace oddziałują na widza jak przedstawienie malarskie.

W dniu 10 września  rozpoczną się 5 dniowe warsztaty fotograficzne z udziałem Roberta Walkera. Intensywny program zajęć realizowany w kameralnych 10 osobowych grupach obejmuje najważniejsze zagadnienia związane z historią fotografii ulicznej i ma za zadanie rozwijać wrażliwość na kolor, a także indywidualne podejście do fotografowanego tematu. Kurs skierowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów. Głównym celem warsztatów jest umożliwienie osobom chcącym rozwijać się w dziedzinie fotografii zdobycia praktycznej wiedzy poprzez osobisty kontakt ze znanym i cenionym twórcą. Walker prowadzi tego typu warsztaty fotograficzne na całym świecie – po wizycie w Warszawie artysta zrealizuje ten sam program wśród studentów w Nowym Jorku.

Robert Walker jest doceniany przez wielu światowych krytyków fotografii oraz historyków sztuki, wśród których wymienić należy chociażby Maxa Kozloffa, Iana Jeffrey’a czy Hansa-Ulricha Obrista. W 1984 roku wydał z Williamem S. Burroughsem, ikoną pokolenia bitników, pierwszą książkę New York Inside Out. W 2000 roku ukazał się jego samodzielny album Color is Power, prezentujący praktycznie całą jego drogę twórczą.  Głównym tematem zdjęć Roberta Walkera są wielkoformatowe reklamy umieszczane w przestrzeni miast takich jak Wenecja, Nowy Jork, Montreal czy Warszawa. Artysta w swojej twórczości dokonuje subiektywnego przedstawienia miasta jako reklamy: scalonego, niezwykle chaotycznego i co najważniejsze – kolorowego. Ta najważniejsza cecha jego fotografii wywodzi się m.in. z jego uwielbienia sztuki abstrakcyjnej, którego źródłem były studia na wydziale malarstwa w Concordia University w Montrealu. Jego prace były prezentowane na wystawie indywidualnej w Muzeum Sztuki w Łodzi w 2001 roku, a także w tym samym miejscu na tegorocznej wystawie Korespondencje.

Walker jest wciąż bardzo aktywnym twórcą o czym świadczy jego zaangażowanie w projekt Real Venice towarzyszący 54. Biennale Sztuki Współczesnej w Wenecji. Był także jednym z trzech finalistów Scotiabank Photography Award 2013 – najważniejszej kanadyjskiej nagrody przyznawanej fotografom.

Zgłoszenia na warsztaty fotograficzne z Robertem Walkerem są przyjmowane do 6 września 2013 roku –  szczegółowe informacje oraz formularz dostępny jest na stronie www.ral9010.com. Liczba miejsc jest ograniczona.

***

Galeria RAL9010 powstała w 2010 roku. Promuje sztukę współczesną poprzez działalność wystawienniczą jak i handlową. Mieści się w minimalistycznej przestrzeni przy ul. Złotej w Warszawie. Pomaga ocenić, weryfikuje i ułatwia nabycie konkretnego dzieła sztuki. Integruje środowiska artystów, historyków sztuki oraz kolekcjonerów.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online