Bez "Familiady" ubyło 99 proc. wpływów. Astro dalej w dołku

W czwartym kwartale 2025 roku spółka Astro zanotowała zaledwie 14,4 tys. przychodów, o 99 proc. mniej niż przed rokiem, gdy produkowała jeszcze "Familiadę" dla Telewizji Polskiej. W całym zeszłym roku strata firmy była ponad 6-krotnie wyższa od wpływów.

Tomasz Wojtas
Tomasz Wojtas
Udostępnij artykuł:
Bez "Familiady" ubyło 99 proc. wpływów. Astro dalej w dołku
Karol Strasburger w "Familiadzie", fot. TVP

Zakończenie realizacji "Familiady" dla Telewizji Polskiej ma druzgocące przełożenie na wyniki finansowe Astro. Przypomnijmy, że koncern Fremantle, do którego globalnie należą prawa do rodzinnego teleturnieju, pod koniec 2024 roku zdecydował, że realizacją nowych odcinków będzie zajmować się jego polska spółka zależna.

W konsekwencji w 2025 roku przychody Astro skurczyły się o 93,1 proc.: z 2,88 mln do 198,3 tys. zł. W samym czwartym kwartale spadek był jeszcze głębszy: wpływy poszły w dół o 99 proc.: z 1,41 mln do 14,4 tys. zł.

Czym teraz zajmuje się firma? W sprawozdaniu wskazała, że emituje stacje e-Sport, 13.TV i News24. Zaznaczyła, że "w dalszym ciągu podpisuje umowy z nowymi, mniejszymi nadawcami na dystrybucję swoich trzech kanałów".

W 2025 roku załamała się nie tylko skala, ale i rentowność działalności Astro. Całoroczny wynik netto poleciał w dół ze 116,6 tys. zł zysku do 1,3 mln zł straty, a w samym czwartym kwartale – z 831,5 tys. zł zysku do 204,9 tys. straty.

Firma w połowie 2024 roku zapowiedziała swój nowy obszar biznesowy: ogłosiła, że w ramach rozbudowy posiadanego w Warszawie budynku chce postawić dodatkowe kondygnacje z mieszkaniami na sprzedaż. Na początku zeszłego roku informowała, że oczekuje na warunki zabudowy, przy czym – jak zaznaczyła w sprawozdaniu – zaczęła już "rozmowy z firmami zainteresowanymi zakupem mieszkań w nowej inwestycji, która już cieszy się dużym zainteresowaniem".

Wyniki finansowe Astro
Wyniki finansowe Astro © Licencjodawca

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady