FAST FINANCE: kontrakt o wartości 5 mln euro bliski zawarcia

FAST FINANCE – notowana na GPW firma windykacyjna specjalizująca się w zakupie i odzyskiwaniu wierzytelności konsumenckich – finalizuje z zagranicznym partnerem zawarcie umowy, której celem jest dokonywanie wspólnych inwestycji w portfele wierzytelności masowych. Wartość inwestycji ma wkrótce sięgnąć 5 mln euro i przyczyni się do znacznego skokowego podniesienia wartości zarządzanego przez spółkę portfela.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

FAST FINANCE S.A. finalizuje zawarcie umowy z zagranicznym podmiotem specjalizującym się w inwestycjach typu: venture financing. Stanowiąca przedmiot  umowy transakcja ma zostać zawarta z udziałem Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (NSFIZ), utworzonego w ramach umowy pomiędzy kontrahentami. Wartość pierwszych certyfikatów emitowanych za pośrednictwem NSFIZ to około 5 mln euro.

Umowa rozszerza dotychczasowy, oparty o emisję obligacji, model finansowania rozwoju spółki o wykorzystanie wehikułu NSFIZ dla wspólnego z inwestorem, bezpośredniego inwestowania w zakupy portfeli i rozliczania ich efektów.

FAST FINANCE dysponuje zezwoleniem na zarządzanie wierzytelnościami sekurytyzowanymi. Od 2011 roku, kiedy uzyskano wymagane zgody KNF, większość transakcji nabycia pakietów wierzytelności przeprowadzanych przez FAST FINANCE odbywało się z udziałem własnego Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego. Spółka posiada wieloletnie doświadczenie, kompetencje oraz zasoby dla tworzenia i obsługiwania odrębnych funduszy dla wybranych inwestorów.

Pozyskanie partnerów finansowych w nowym modelu inwestycji i rozliczeń oceniam jako istotne wzmocnienie fundamentów rozwoju FAST FINANCE. Prowadzone negocjacje są również potwierdzeniem uznania dla naszych kompetencji i tego w jaki sposób pojmujemy nasz biznes – komentuje Jacek Daroszewski, Prezes FAST FINANCE S.A.

Obecnie Spółka zarządza portfelem wierzytelności o łącznej wartości nominalnej przekraczającej 500 mln zł. Negocjowana obecnie umowa wpisuje się w model biznesowy firmy obejmujący skupowanie portfeli wierzytelności konsumenckich i windykowaniu ich we własnym imieniu.

FAST FINANCE oczekuje, że do podpisania umowy z inwestorem dojdzie jeszcze w tym roku.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"