SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Agora zwolniła 147 pracowników drukarni, rozmawia o sprzedaży maszyn. Więcej na pensje w Heliosie, mniej w „GW” i Gazeta.pl

W ramach zwolnień grupowych Agora pożegnała się ze 147 pracownikami drukarni w Pile i Tychach. Zakłady zostaną w najbliższym czasie zamknięte, a znajdujące się tam urządzenia sprzedane. - Na pewno na rynku drukarskim jest popyt na części do maszyn. Inne drukarnie, także z zagranicy, oglądają nasz park maszyn - informuje Agnieszka Sadowska z Agory.

Dołącz do dyskusji: Agora zwolniła 147 pracowników drukarni, rozmawia o sprzedaży maszyn. Więcej na pensje w Heliosie, mniej w „GW” i Gazeta.pl

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prawak
Ludzie pracowali w drukarni i idą na bruk a polaczki jak zawsze "hehehe, brawo i dobrze" .Nie wiem z czego się matoły cieszycie - bo włoskie drukarnie przejmą zlecenia? Faktycznie trzeba ten naród pod butem trzymać, bo inaczej się sami wzajemnie wykańczają.
16 20
odpowiedź
User
Bazyl
Taki trend. Prasa przenosi się do sieci. Sam już nie pamiętam kiedy ostatnio miałem w ręce papierowe wydanie GW czy Rzepy a czytuję regularnie (w GW mam wykupioną prenumeratę cyfrową). Likwidowanie drukarni to tak samo kwestia postępu jak likwidacja kuźni kujących konie gdy te zostały zastąpione przez samochody. Część drukarni przekwalifikuje się na książki, choć i tu rynek się kurczy, część będzie drukowała ulotki reklamowe a część pójdzie w zapomnienie. I tak jak dziś znaleźć fabrykę biczy, bez których dawny wozak obejść się nie mógł, jest dość trudne tak za kilkadziesiąt lat drukarnia będzie ciekawostką.
10 13
odpowiedź
User
Maciek
W normalnych wydawnictwach redaktor naczelny, który nie radzi sobie z rentownością wydawnictwa jest natychmiast wyrzucany, a tu proszę wyrzuca się pracowników, gdzie są inwestorzy giełdowi ?
32 3
odpowiedź
User
Rafał
A od kiedy to za rentowność przedsiębiorstwa odpowiada redaktor naczelny? Chcialeś coś koniecznie napisac? Trzeba było najpierw się douczyć.

Napiszę prosto, żebyś zrozumiał. Internetu raczej nie mozna drukować, więc likwidacja drukarni jest biznesowo bardzo dobrym rozwiązaniem. To jest właśnie umiejętne zarządzanie, kiciu.
8 18
odpowiedź
User
Prasowa padaka
Ludzie pracowali w drukarni i idą na bruk a polaczki jak zawsze "hehehe, brawo i dobrze" .Nie wiem z czego się matoły cieszycie - bo włoskie drukarnie przejmą zlecenia? Faktycznie trzeba ten naród pod butem trzymać, bo inaczej się sami wzajemnie wykańczają.
Gdy lata temu na bruk szły całe zakłady, firmy. Bezrobocie dopadało całe regiony. To ci sami dziennikarze którzy powoli sami idą na bruk, wtedy przekonywali, że to normalna sytuacja rynkowa. Teraz gdy ich dopada bruk....lamenty i powoływanie się na wyższe cele !
Uwaga do innych. Iż prasa papierowa musi paść, no bo taki jest rynek. Wszytko teraz będzie elektroniczne. BREDNIE !! Prasa w wielu krajach ma się może nie najlepiej, ale wbrew pozorom całkiem przyzwoicie . Dlaczego ? Bo tam prasa szanuje czytelnika i nie wciska im politycznych głupot!!
39 5
odpowiedź
<