SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Gazeta Wyborcza" zmienia model biznesowy. "Tkwi na pozycji wojownika zepchniętego do narożnika"

"Gazeta Wyborcza" przechodzi na model biznesowy oparty na subskrypcjach cyfrowych, bo nie może liczyć na reklamy spółek skarbu państwa. - Nowemu modelowi musi towarzyszyć troska o to, co dzieje się na forach internetowych gazety, które są platformami rozbuchanego hejtu. Jeżeli gazeta sobie z tym nie poradzi, będzie tkwiła na pozycji wojownika, który jest zepchnięty do narożnika i nie umie udowodnić, że jest czymś więcej niż tylko propagandowym bojownikiem - mówi Wirtualnemedia.pl prof. Jan Kreft, medioznawca.

Dołącz do dyskusji: "Gazeta Wyborcza" zmienia model biznesowy. "Tkwi na pozycji wojownika zepchniętego do narożnika"

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mediabajer
Jak to było? "Zdecyduje niewidzialna ręka wolnego rynku"? No to niech decyduje

Niewidzialną rękę rynku zastąpiły lepkie ręce. Albo dokładniej - polityczne bulteriery ją odgryzły. Niskonakładowe pisemka prawicowe skrzętnie przytulają publiczne pieniądze (skoro ze spółek Skarbu Państwa , to znaczy, że nasze), którymi płacą kupujący nawet nie polityczną przychylność, ale nachalną propagandę. Jeśli marketingowcy SSP kierowali się wskaźnikami kosztów dotarcia, to zabarwienie medium nie miało znaczenia. A teraz kierują się kolesiostwem, a może i zemstą za chude lata. Chudość ta wynikała tylko z marności ich oferty dla odbiorców, a co za tym idzie - mierności wskaźników. Dlatego błędna jest teza, że media nie powinny zarabiać na SSP. Mogą, ale na uczciwie rynkowo zarządzanych.
odpowiedź
User
As
Co ja bede czytaj, jak padnie moja ulubiona gazeta ? Starch o tym myslec.
odpowiedź
User
yzy
Już raczej mają pozamiatane. Świstak zgasi światło i zawinie w pół sreberka.


Teza o gaszeniu światła jest akurat bardzo wątpliwa - papierowa GW w tej chwili jedzie na doczepkę do innych działalności Agory, przede wszystkim Heliosa ale też reklamy zewnętrznej (AMS) i Internetu (też reklama).Tak długo jak te trzy segmenty generują zysk, wystarczy na produkcję i kolportaż propagandowej publikacji jaką jest GW. Dla całego koncernu dużo większy wpływ niż spadek sprzedaży wydania papierowego miało zamknięcie kin przez trzy miesiące i jeżeli ta sytuacja się powtórzy, b. możliwe, że Agora znowu będzie musiała ciąć tłuszczyk, zwalniać ludzi, sprzedać siedzibę etc.
odpowiedź