SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Głośność programów i reklam w telewizji będzie taka sama. Jest porozumienie największych nadawców

Telewizja Polska, Polsat, TVN, ITI Neovision, Telewizja Puls i Grupa ZPR Media uzgodnili wspólne porozumienie, na mocy którego nie będą emitować na swoich antenach dźwięków głośniejszych niż te określone przez Europejską Unię Nadawców. Porozumienie zostanie wdrożone do końca 2018 roku.

Dołącz do dyskusji: Głośność programów i reklam w telewizji będzie taka sama. Jest porozumienie największych nadawców

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ciekawy
A jak to wygląda w przypadku radia? I dlaczego Polskie Radio używa jingli "autopromocja", a taki RMF kompletnie tego nie robi? Co na to KRRiT?
odpowiedź
User
Jarek
Ależ żenująca jest ta KRRiT, wydała swoje rozporządzenie pięć lat temu i przez ten czas nie była , czy nie chciała, wyegzekwować od nadawców do stosowania się do zapisów w nim zawartych. Totalna kompromitacja. Dno
odpowiedź
User
@Jarek
KRRiTV ma w poważaniu to, jak nadają nadawcy. Panów interesują ich wygodne posady a te zalecenia i pomiary robi tylko po to, by pokazać, że coś robi.
Żeby się przekonać wystarczy sobie policzyć np. czasy emisji reklam w programach telewizyjnych. Teoretycznie w ciągu godziny można nadać 12 minut reklam i 2 minuty autopromocji, czyli razem 14 minut. Policzcie sobie kiedyś czas reklamy i autopromocji w TVP1 dookoła wiadomości... albo czas reklamy i autopromocji w czasie filmów w TVN, TVN7 czy Polsacie - często przerwa trwa nawet 20 minut. Pierwsza przerwa reklamowa, która powinna być po 40 minutach programu zaczyna się po 15-20 minutach.
A co robi KRRiTV? Nic. Czeka na nasze zgłoszenia, zamiast kupić urządzenie do rejestracji kilkunastu głównych programów i liczyć (ręcznie lub automatycznie) czasy reklam i autopromocji.
Tak samo będzie z głośnością.
odpowiedź