SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kamila Ceran: Radio tylko mówione to bardzo drogi format

Z Kamilą Ceran, szefową Radia TOK FM rozmawiamy o tym, na czym polega specyfika radia opartego na słowie mówionym, o najważniejszych tendencjach na polskim rynku radiowym, strategicznych planach kierowanej przez nią rozgłośni, roli internetu dla rynku radiowego, a także m.in. o upolitycznieniu mediów.

Dołącz do dyskusji: Kamila Ceran: Radio tylko mówione to bardzo drogi format

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
majamas
obecnie to jedyne radio ktorego da sie słuchać
odpowiedź
User
majamas
Chociaz musze dodac że także w Tok FM sa elementy które wymuszają przełączenie programu na inny, np. upierdliwie powtarzane agresywne reklamy, albo taka jedna reporterka z Krakowa z okropnym akcentem jak w reklamach dla idiotów. Błyskawicznie wtedy trzeba wyłączać dla ochrony swego zdrowia.
odpowiedź
User
Polones Copue
Wydaje mi się, że radia słucha się w dzisiejszych czasach głównie w samochodzie. Samochody mają taką właściwość, że podczas jazdy się przemieszczają, często poza miastem. W trakcie dłuższej jazdy - pozamiejskiej - jest czas i atmosfera, żeby posłuchać takiego radia mówionego. Ale TOK FM nie ma zasięgu na drogach międzymiastowych. Dodawanie kolejnych miast do 200 tys. mieszkańców nic tu nie da. Aby takie radio miało sens musi mieć zasięg na większości terytorium kraju, jak PR1, PR2 itp. Ale to się nie da zrobić, bo za drogo by kosztował taki zasięg. Więc Polskie Radio wygrywa, a też ma sporo audycji mówionych, których da się posłuchać.
odpowiedź