SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Czabański o mediach publicznych: atakowane przez media liberalne

- Bez mediów publicznych pieniądze z rynku reklam przypadłyby mediom komercyjnym. Druga sprawa to interesy polityczne, pewnej narracji o świecie i selekcji informacji. Tamte środowiska były przyzwyczajone, że miały de facto monopol na to, co kiedyś nazywało się propagandą, a przez ostatnie lata nazywa się „narracją o świecie” - uważa Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański o mediach publicznych: atakowane przez media liberalne

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
B. Krzyk
Duet Kania / Czabański i wszystko jasne !
odpowiedź
User
Pankracy
Nie ma innej demokracji, niż liberalna, zatem to właśnie publiczne media winny być liberalne. Ulubiona przez prezesa Polski demokracja nieliberalna to nic innego jak dyktatura.


"...Nie ma takiego miasta - Londyn! Jest Lądek, Lądek Zdrój..."
odpowiedź
User
okon
Najwyższa pora skończyć z tzw. "publicznymi mediami", z symetryzmem i z traktowaniem wypowiedzi ewidentnych kretynów jako "głosu w dyskusji".
W Stanach nie mają mediów publicznych i ciężko jest stwierdzić, że ich media dobrze się trzymają. Jest ogólny chaos informacyjny i włączając radio/tv ma się wrażenie, że każda z nich mówi o zupełnie innym świecie. Polaryzacja społeczeństwa rośnie z dnia na dzień, bo sensacjonalizm mediów prywatnych stawia na tworzenie kontrowersji. Media publiczne są bardziej potrzebne, niż ci się wydaje. Może nie takie, jakie są obecnie, ale broń Boże przed tym, co się dzieje bez nich w USA.


Bełkot ignoranta. Owszem, w USA jak najbardziej istnieją media publiczne, w prawdziwym tego słowa znaczeniu. To PBS (Public Broadcasting System), sieć stacji telewizyjnych i radiowych, utrzymywanych głównie z darowizn słuchaczy i firm. To jest niedościgniony wzór dla pokracznych, partyjnych tworów typu TVP czy obecne Polskie Radio.
odpowiedź