SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie musimy wpuszczać kontrolerów Poczty Polskiej do mieszkań. RPO: naruszają mir domowy

Przepisy dotyczące opłat abonamentowych nie zawierają ustawowego obowiązku wpuszczenia pracowników Poczty Polskiej do mieszkań, nawet w sytuacji wylegitymowania się przez nich oraz przedstawienia celu kontroli - wyjaśnia Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Dołącz do dyskusji: Nie musimy wpuszczać kontrolerów Poczty Polskiej do mieszkań. RPO: naruszają mir domowy

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Płacę ale nie jestem zadowolony

Serio ? Pis planuje inwazję na całe Wyspy Brytyjskie czy tylko na mój dom? A może zamierza zmusić Anglików do płacenia na tvpis ? Pisz szybko co tam Wodzuś wymyślił nowego ? Kotami przez kanał La Manche chce zarazę pisowską tu przywlec ?

Skoro nie mieszkasz w Polsce, to co cię w ogóle obchodzą polskie media publiczne? Że tak komentujesz każdy artykuł na tym POLSKIM portalu o POLSKICH mediach. Wybrałeś mieszkanie na Wyspach Brytyjskich, to się interesuj tymi mediami, które tam nadają. Ciebie "problem" z opłatą audiowizualną w Polsce nie dotyczy

Panie Maciej dekoder skoro wymyślił Pan zmuszenie wszystkich do płacenia abonamentu to co powiesz o osobach niewidomych, które z płacenia owej daniny są zwolnione? Z jakiej racji taka osoba ma płacic jeśli nie używa np. telewizora i radia? Bzdurę żeś Pan wymyślił grubymi nićmi szytą, że aż żal mi Pana.


"Wszyscy" to był oczywiście skrót myślowy. Chodziło mi o wszystkich NIEZWOLNIONYCH z tej opłaty. Oczywiście istnieje pewna niewielka grupa osób, które będą z opłaty zwolnione, ale żeby zwolnić z opłaty, musi istnieć uzasadniony powód ku temu. To, że ktoś nie lubi mediów publicznych i nie chce z nich korzystać, to jeszcze żaden powód do niepłacenia


Maciek , Ty jesteś zwolniony z opłaty abonamentu czy świadomie nie płacisz? Przecież każdy normalny na umyśle człowiek zdążył zauważyć stronniczość mediów publicznych pod rządami PiS , stąd tez budzi się w ludziach naturalny sprzeciw przeciw obowiązkowemu płaceniu za zafałszowany produkt . Media rządowe powinny być opłacane przez rząd ,obywatele powinni mieć wybór bez przymusu.
odpowiedź
User
Maciej deKODer

Maciek , Ty jesteś zwolniony z opłaty abonamentu czy świadomie nie płacisz? Przecież każdy normalny na umyśle człowiek zdążył zauważyć stronniczość mediów publicznych pod rządami PiS , stąd tez budzi się w ludziach naturalny sprzeciw przeciw obowiązkowemu płaceniu za zafałszowany produkt . Media rządowe powinny być opłacane przez rząd ,obywatele powinni mieć wybór bez przymusu.


Nie jestem zwolniony z opłacania abonamentu i płacę go od zawsze, bo takie jest w Polsce prawo, taki jest mój obowiązek. Płaciłem abonament nawet wtedy, kiedy nie byłem zadowolony z mediów publicznych (tzn. w czasach, kiedy PO rządziła mediami i były one na żenująco lewackim poziomie programowym). Nie byłem zadowolony z oferty, ale płaciłem, ponieważ posiadałem w domu zarówno telewizor, jak i odbiornik radiowy, czyli w świetle prawa miałem obowiązek płacić :!:

Dlatego nie do przyjęcia są dla mnie argumenty niektórych, że nie podoba im się "TVPiS" i dlatego nie będą płacili abonamentu. Abonament radiowo-telewizyjny jest w Polsce obowiązkiem prawnym i bez względu na to, czy się podobają media publiczne czy nie, płacić go zwyczajnie TRZEBA i kropka! Owszem, ściągalność tego abonamentu jest w naszym kraju do bani, ale to już inna sprawa...
odpowiedź
User
Zbulwersowany
Panie Macieju w takim razie jest Pan wzorowym obywatelem i order trzeba Panu dać. To ironia rzecz jasna. A tak swoją drogą coś się Pan tak uczepił osób mających lewicowe poglądy? Zrobiły coś Panu lub Pana rodzinie? Ja rozumiem, że modnym w dzisiejszych smutnych czasach być (Pójdę Pana tokiem myślowym) konserwą, ale nie uprawnia to Was drogie konserwy tudzież prawilni patrioci by obrażać tzw. lewaków bo wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi, a Wy próbujecie dzielić społeczeństwo na lepszy lub gorszy sort. A podobno mieliśmy być drużyną? Dobrze słyszałem wypowiedź pani "premier"? Cudzysłów zamierzony, bo wszyscy wiemy jak jest naprawdę.
odpowiedź
<