SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy standard emisji DVB-T2 zbliża się wielkimi krokami. "Więcej kanałów, lepsza jakość sygnału"

Prace nad wprowadzeniem naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji (DVB-T2) trwają w całej Europie. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało aktualizację Krajowego Planu Działań w sprawie zmiany przeznaczenia pasma 700 MHz w Polsce. Zmiana standardu nadawania z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC planowana jest do 30 czerwca 2022 roku.

Dołącz do dyskusji: Nowy standard emisji DVB-T2 zbliża się wielkimi krokami. "Więcej kanałów, lepsza jakość sygnału"

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ubogi
Mieszkam blisko Czech gdzie już nadają w DVB-T2 z kodekiem Hevc. Co z tego, że telewizor ma tuner DVB-T2 skoro nie odbiera kanałów kodowanych w Hevc. Tak jest z moim LG z 2016 roku. Odbiera tylko DVB-T2 ale w mpeg4..... Na kanałach Hevc mam dźwięk i czarny obraz.
a kogo to obchodzi , co ty odbierasz i na czym!!
odpowiedź
User
Piotr
I znowu roszady. Po co to komu potrzebne?. Przez 50 lat standard telewizji był analogowy. Były 4 może 5 kanałów tv i to w zupełności wystarczało. Mało tego,jakość obrazu i dźwięku była o wiele lepsza niż w obecnym standardzie DVB-T,gdzie praktycznie telewizji oglądać się nie da przez zanikający lub pikselujący obraz. Brak muxa 8 gdyż trzeba nabyć specjalna antenę lub dodać dipol do istniejącej aby móc odbierać a i z tym są ogromne problemy. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć,że 5 fachowców od anten próbowało u mnie na dzielnicy ustawić antenę na mux 8 i lipa,pomimo przystosowanej anteny typu combo. Wielka głupota z tą całą cyfryzacją i niepotrzebne koszta
odpowiedź
User
Answer
Tvn i Polsat pewnie nie będą tam włączać ciekawych kanałów bo od operatorów kablowych i NC+ mają kasę a nikomu nie uśmiecha się płacic dużej kasy za koncesję. Co najwyżej nie które podniosą w dvb-t do HD.
Najwięcej HD zapewne umieści TVP, gdy jej MUX-3 w DVB-T2 zyska większą pojemność. Nadawcy komercyjni w 2022 też mogą nieodpłatnie udostępnić swoje kanały HD, jeśli ta jakość stanie się wówczas przeżytkiem, a UHD czy 4K - standardem. O przejściu na DVB-T2 myśli się również w kontekście rozwoju telewizji hybrydowej, której pewne elementy zostały wdrożone w MUX-8. Oferta programowa kanałów komercyjnych w bezpłatnej telewizji naziemnej nie będzie atrakcyjniejsza, gdyż prawa filmowe i sportowe są coraz droższe, więc zostają tylko TVP Sport i pojedyncze transmisje sportowe w Polsacie i Super Polsacie oraz pasma filmowe "Megahit" w Polsacie czy "Superkino" w TVN.
odpowiedź