SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Organizacje marketingowe i badawcze bronią telemetrii Nielsena i dziwią się krytykowaniu jej przez władze TVP

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii oraz Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku poprosiły władze TVP o wyjaśnienia dotyczące ich wypowiedzi podważających wiarygodność badania telemetrycznego realizowanego przez Nielsen Audience Measurement.

Dołącz do dyskusji: Organizacje marketingowe i badawcze bronią telemetrii Nielsena i dziwią się krytykowaniu jej przez władze TVP

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gnom na drabince
17 milionów od Helu do Tatr ogląda powabną pelikanice z wolem.
odpowiedź
User
ani grosza
Monopolista na rynku, sprawdzić tych badań nie można, kodów pocztowych, które nie są identyfikacja osobista nie podadzą, Nielsen ma audyt raz na 4 lata, przy czym sam wskazuje audytora. Wiarygodność identyczna z 240 tysięcami Ratusza.

Monopolista? Ale jaki masz problem - zrób sobie własną firmę badawczą, opracuj metodologię, znajdź ludzi do modelu próby reprezentatywnej i wtedy proszę bardzo możesz przedstawiać opracowania do dyskusji.
Audyt na szczęście wykonują matematycy o specjalizacji rachunek prawdopodobieństwa i statystyka a nie politycy- tak jak Ci się to marzy. I to oni podpisują się pod protokołem, oceniają model i jego statystyki. Żądanie ujawniania kodów pocztowych jest tak samo absurdalne jak pierwszych cyfr peselu, przekroju wykształcenia czy pierwszej cyfry pensji z dokładnością do pojedynczego tysiąca- tym jest właśnie własność intelektualna, ale wątpię abyś kiedykolwiek to zrozumiał- proponuję napisać np. do producenta czegokolwiek i zażądać aby przedstawił cały proces technologiczny, czego używa, w jaki sposób i dlaczego np. koło zębate ma 19 zębów, a nie 20.
odpowiedź
User
ała

Wyniki oglądalności robione przez Nielsen to ściema.


Acha. "To ściema". Masz swój pogląd. Fajnie. A teraz udowodnij!

Pytania pomocnicze:
1. Jakie masz zarzuty do metodologii.
2. Dlaczego metoda badawcza jest wadliwa.
2. Co zmieniłbyś w niej.
odpowiedź
<