SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Płatny Facebook za 14 dolarów miesięcznie? „To przyszłość mediów społecznościowych”

Mark Zuckerberg i Sheryl Sandberg w ostatnich wypowiedziach nie wykluczyli pojawienia się płatnej wersji Facebooka. Według szacunków taka odmiana serwisu mogłaby kosztować od 11 do 14 dolarów miesięcznie, a eksperci segmentu social media przyznają, że płatny Facebook może być przyszłością serwisów społecznościowych. - To ciekawa koncepcja wpisująca się w trend pozornej egalitarności. Problem w tym czy znajdą się chętni do płacenia za swoją prywatność lub brak reklam - oceniają dla Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Płatny Facebook za 14 dolarów miesięcznie? „To przyszłość mediów społecznościowych”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Wykupi albo zniszczy każdy pomysł czy rozwijąjacy się portal , który mógłby mu zagrozić. jedyna nadzieja w nas - przestaniemy korzystać)

Jeśli nie będzie oferty sprzedaży, to oferta kupna trafi w próźnię.
Zniszczenie... To jest argument?
odpowiedź
User
conf
Wykupi albo zniszczy każdy pomysł czy rozwijąjacy się portal , który mógłby mu zagrozić. jedyna nadzieja w nas - przestaniemy korzystać)

Jeśli nie będzie oferty sprzedaży, to oferta kupna trafi w próźnię.
Zniszczenie... To jest argument?


Oczywiście- w biznesie to naturalna kolej rzeczy - jedni wypierają z rynku drugich . Tak jak google wykańcza konkurencję (BTW w 2007 chyba chciał, o ironio wykupić facebook ; ) ), czy wykupiło i od razu uśmierciło projekt przeglądarki HAKIA z 10 lat temu . Nie tu miejsca na sentymenty - to samo robi facebook podkupuje co się da - instagram, whatsup, a jeśli czegoś nie da się kupić - to pomysł należy "skopiować deska w deskę " czytaj ukraść i rozpropagować za bezcen na jak największą skalę - to tzw Strategia Gatesa i jego Microsoftu . Zanim Gates stał sie "miłym wujkiem działającym charytatywnie," w latach 90, tal właśnie przejmował rynek : ) To samo ronbi dzisiaj żydek np gdy nie mógł kupić snapchata
odpowiedź
User
aZaliż
Oczywiście- w biznesie to naturalna kolej rzeczy - jedni wypierają z rynku drugich . Tak jak google wykańcza konkurencję (BTW w 2007 chyba chciał, o ironio wykupić facebook


Powtórzę jeszcze raz.
Żeby można było coś kupić, musi się pojawić oferta sprzedaży. Ten kto chce zyskać na spadku zainteresowania fejsem, nie sprzeda mu swojego produktu.

Tak, można kopiować cudze pomysły w nadziei, że zatrzyma to odpływ użytkowników, niemniej, jak do tej pory nikomu się ta sztuka nie udała, po prostu, gdy coś traci na atrakcyjności, to nie da się tego procesu zatrzymać.
odpowiedź
<