SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W pierwszych trzech kwartałach br. liderem oglądalności w rynku był Polsat. Wśród widzów w grupie 16-49 na pierwsze miejsce awansował TVN. Telewizyjnymi hitami okazały się mecz Polska-Rumunia, „Teleexpress” i finał TCS w Bischofshofen.

Dołącz do dyskusji: Polsat liderem po trzech kwartałach, TVP2 wyprzedziła TVP1 w 16-49. Mecz Polska-Rumunia ratingowym hitem

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Ciekawi mnie tak wysoki wynik TVNu. Niby wyprzedzają publiczną (i zaraz dogonią Polsat), ale w TOP20 programów jest tylko TVP1/2 i Polsat, jedynie w 16-49 są trzy programy (w tej do 59 jest tylko jeden, a wraz z dzieciakami i dziadkami nie ma nic). Przyzwyczajenia po analogu? Czy po prostu widzowie TVN to wierni fani, którzy nie są aż tak zmienni jak widzowie TVP czy Polsatu?

W TOP 20 za trzy kwartały są w głównie skoki (9) i mecze (4). Prócz tego "udawany" Teleexpress (całe 5 minut!) w przerwie skoków. I zawody narciarskie. Aż trzy TOP20 są z 6 stycznia 2017.

Jest tego ogólnie ze 20 godzin materiału. Podzielonego między stacje. Takie piękne świąteczne piki oglądalności. Zasłużone i wypracowane głownie przez sportowców, nie przez ludzi telewizji.

A kiedy mijają skoki i nie gra kadra, trzeba tysiące godzin programu zapełniać. Swoją publicystyką, swoimi serialami, telewizją śniadaniową, filmami, blokami reklamowymi i tak dalej. I to w tych tysiącach godzin programu robi się wyniki oglądalności.
Co po tym, że Teleexpress krótszy niż przerwa reklamowa zanotował świetny wynik w środku skoków? Pięciominutowa reklama maści na czyraki, łysienie i hemoroidy umieszczona w tym miejscu, też zanotowałaby olbrzymią oglądalność.

A potem przychodzi zwykły dzień i trzeba zrobić wynik powszedniego Teleexpressu. I kolejnego i kolejnego. I dwustu kolejnych. I się okazuje, że nie idzie. Pięcioma minutami nie zrobi się statystyki na trzy kwartały.
odpowiedź
User
widz
...oj, biedne to TVPis Info w grupie 16-49 oj biedne..ale za to jakie bogactwo u 60+....GRATULACJE DLA TVN24 - 👌
odpowiedź
User
gość
ależ fajny wynik ma tv4. ale gdyby nie sprawiedliwi oraz polisjantki ipolicjanci to by o 0,5-1 proc. było mniej. premiery tych 2 produkcji mają po kilkanaście procent udziałów, średnią kanału podwyzszają też powtórki tych fenomelanlnych seriali