SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne nadajniki DAB+ Polskiego Radia

Polskie Radio zgodnie z planem uruchomiło trzy kolejne stacje nadawcze: Siedlce/Łosice, Płock/Rachocin oraz Ostrów Mazowiecka z emisją w systemie DAB+ radia cyfrowego.

Dołącz do dyskusji: Kolejne nadajniki DAB+ Polskiego Radia

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K2101
Zlikwidować PR24, przerobić Jedynkę na radio informacyjne, zwiększyć zasięg Dwójki. Trójka została już rozwalona - pozostaje wywalenie stamtąd publicystyki politycznej i naprawa. Czwórka za PR24.
Chociaż z chęcią przerobiłbym programy regionalne na "programy trzecie", a częstotliwości Trójki sprzedał Radiu 357. Niestety nie mają na tyle pieniędzy.
odpowiedź
User
Piotr
Cyfryzacja TV została sprawnie przeprowadzona a z radiem idzie jak po grudzie co to za oferta bez prywatnych stacji ...
odpowiedź
User
To ja nikt inny
od 2013roku upowszechniają - z jakim skutkiem?


W Niemczech zmienili standard z DAB na DAB+ w 2011 roku. 10 lat później w gospodarstwach domowych jest prawie 10 milionów odbiorników DAB+, milion więcej niż rok wcześniej. Różnica jest tylko taka, że tam, gdzie oferta programowa jest większa (np. na Bawarii) aż 31 procent gospodarstw domowych jest wyposażona w odbiorniki DAB+, a tam, gdzie oferta jest mała, jest to 10 punktów procentowych mniej. Dlaczego miałby ktoś w polskich aglomeracjach inwestować w odbiornik DAB+, jeżeli zyskuje dodatkowo nie wielką liczbę programów i nawet nie dedykowanych do jego umiłowań treściowych. Stawianie na Polskie Radio jako motor rozwoju DAB+ jest na tyle śmieszne, bo nawet na ogólnie dostępnym UKF-ie nadawca publiczny traci słuchaczy i to masowo. W ostatnich latach uważano, że rynek Smart Speakerów zrewolucjonizuje odbiór treści audio, wychodzi z tego, że tak nie jest. Udział w słuchaniu w Niemczech zatrzymał się w 2020 r. na poziomie 6 procent, bez zmian do roku 2019, podają niemieccy regulatorzy rynku w wspólnym raporcie cyfryzacji „Digitalisierungsbericht Audio 2020”.
odpowiedź