SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 200 organizacji apeluje o przyjęcie dyrektywy o prawach autorskich. „Artykuł 13 może wprowadzić cenzurę”

W perspektywie ostatecznego głosowania w Parlamencie Europejskim nad nową dyrektywą o prawach autorskich ponad 200 organizacji zrzeszających wydawców, twórców i muzyków wystosowało apel o przyjęcie przepisów w proponowanym obecnie kształcie. Duże wątpliwości budzi jednak wciąż artykuł 13 dyrektywy. - Może spowodować nieprzewidziane konsekwencje, łącznie z realnym wprowadzeniem cenzury w sieci - przestrzega w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Kamil Bolek, CMO LifeTube i uczestnik dyskusji nad dyrektywą w PE.

Dołącz do dyskusji: Ponad 200 organizacji apeluje o przyjęcie dyrektywy o prawach autorskich. „Artykuł 13 może wprowadzić cenzurę”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Nie dla artykułu 13. Ten problem poniekąd już dawno temu się skończył. Mieli jedynie wprowadzić zarobki dla artystów, ale bez cenzury dla internautów.
odpowiedź
User
Gość
23 marca pokażemy Brukseli,że nie warto wkurzać internautów.


Nie rozśmieszaj mnie ....
odpowiedź
User
Tak to się skończy
Organizacje/fundacje/stowarzyszenia oraz media, marketing, cyfryzacja i przemysł technologiczny - oni wszyscy chcą dyktować ludziom jak ma wyglądać demokracja kneblując im usta. Rozpasaliśmy te towarzystwa, żerowały na naszej naiwności i łatwowierności to jest co jest, dać im wszystkim palec, to wezmą całą rękę. ACTA 2 to cenzura internetu, brak możliwości komentowania, brak możliwości dzielenia się linkami, a internet staje się bez smaku oraz za wszystko trzeba płacić, w dodatku staje się dla nas tym czym prasa, radio i telewizja w jednym urządzeniu - jesteśmy biernymi konsumentami treści bez możliwości wpływania na rzeczywistość, bez prawa głosu. ACTA 2 - to projekt czysto polityczny, ma ochronić wszystkich tych, którzy byli politycznie skompromitowani, poprzez zlikwidowanie satyry politycznej na Youtube, frakcje lewicowe, środowiska LGBTQ+, feministyczne, socjalistów, zielonych oraz liberałów czyli wszystko to co obecnie wygodnie zasiada sobie w większości w europarlamencie aby zatrzymać swoje stołki. Liczą, że cenzurowaniem ludzi wygrają wybory do europarlamentu - to krok samobójczy, strzelają sobie w stopę a prawica, konserwatyści, eurosceptycy i reformatorzy zdominują parlament europejski po wyborach tylko patrzeć. Obecne frakcje liberalne, lewicowe, socjaldemokratyczne, zieloni, feministki i LGBTQ+ - wszystko to zostanie zdziesiątkowane, będzie istny knock out!.
odpowiedź
<