SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracodawcy niezadowoleni z kompetencji pracowników. Najczęstsze zarzuty to brak zdyscyplinowania i niska jakość pracy

Na równi ze specjalistyczną wiedzą i znajomością języków obcych pracodawcy doceniają miękkie kompetencje, takie jak komunikatywność, zdolność do pracy w grupie czy odporność na stres. Dwie trzecie polskich firm wskazuje umiejętność samodzielnego motywowania się jako najbardziej pożądaną cechę kandydata do pracy. Kompetencje miękkie są coraz istotniejsze w procesie rekrutacyjnym, ale pracodawcom coraz trudniej znaleźć odpowiednich kandydatów.

Dołącz do dyskusji: Pracodawcy niezadowoleni z kompetencji pracowników. Najczęstsze zarzuty to brak zdyscyplinowania i niska jakość pracy

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lulek
Niestety entuzjam do pracy mają nieliczni, generalnie narzekamy na pracodawcę, to taklie mantryczne dledzenie. A tymczasem multum ludzi korzysta z wyjazdów pośrednika pracy zagranicznej bo mysli o szybkich kokosach. Jechałem kilkukrotnie z OTTO i znam takich co porobili "kariery" światowe.
odpowiedź
User
Bobby
Po pierwsze: płaca z reguły niska
po drugie: iluzoryczność awansu, bo przeważnie decydują znajomości
po trzecie: kadra zarządzająca upajająca się władzą, z reguły głupsza od pracowników
po czwarte: jak coś dobrze i szybko zrobisz, nie licz na podwyżkę, tylko na więcej pracy za tę samą niską pensję.
Większość pracowników ma więc gdzieś pracodawców w tym pięknym pełnym hipokryzji kraju.
odpowiedź
User
Pracownik miesiąca
Zatrudniacie koleżeństwo, pociotki, synków, wnusiów, poczta pantoflowa pełną gębą. Poziom HR w Polsce stoi tak nisko, że szkoda słów. Rzadko kiedy pracodawca angażuje się w rekrutację bezpośrednio, nie ma pojęcia kto zostaje wybrany na dane stanowisko, a już na pewno nie wie jak wykorzystać potencjał pracownika... bla bla bla, znacie to przecież.
Najgorsze jest to, że nie możemy się wyzbyć tego durnego kumoterstwa, które na dłuższą metę skutkuje artykułami powyższego typu lub frustracją wewnątrz firmy i słabymi wynikami.
Dobry pracownik siedzi i czeka cierpliwie na swoją kolej, której albo się nie doczeka albo tak, za granicą.

Pozdrawiam,
Pracownik miesiąca
odpowiedź
<