SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duże wzrosty słuchalności RMF FM i Eski w I kwartale. Trójka najbardziej w dół

Na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce w pierwszym kwartale br. umocniło się RMF FM, które obok Eski pochwalić się mogło największym wzrostem słuchalności w zestawieniu. Z kolei najwięcej straciła Trójka - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Duże wzrosty słuchalności RMF FM i Eski w I kwartale. Trójka najbardziej w dół

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Nikt nie chce słuchać obłudy i kłamstw PiSu. Jesteś za tępy aby to zrozumieć. PiS z zapędami doprowadzenia Polski do całkowitej ruiny moralnej i intelektualnej zaczął od radia i telewizji.

Nie, to TY jesteś betonem i to TOBIE media komercyjne "ukształtowały" mózg. To TY wolisz słuchać bzdur o tym, że PiS i Kościół to jest samo zło, a lewactwo jest jedynym zbawieniem dla ludzkości. Ja jestem inteligentny i potrafię odróżnić poprawne informacje od pseudoinformacyjnego chlewu wydobywającego się z większości mediów komercyjnych! Polskie Radio z założenia powinno być patriotyczne, dla inteligencji, a nie dla tych, którzy dają sobie wciskać zmanipulowane treści szkodzące polskiej racji stanu i podprogowy antypolski hejt.
Ale nie łudzę się nawet, że to kiedykolwiek zrozumiesz. Tacy jak ty są niereformowalni. Myśleć nie muszą, bo media komercyjne już za was pomyślały...
Tyle w temacie!
0 0
odpowiedź
User
antymajors
Denerwuje mnie i zawsze w ostatnich latach denerwowało w Trójce przesadne jaranie się słupkami słuchalności dla zasady, bez głębszej analizy treści nadawanego programu. Szczególnie było to nieznośne za czasów panowania Magdy Jethon. Wolałbym Trójkę, która ma 3% słuchalności, ale jest pozbawiona playlisty (nieudolnie udającej oprawę muzyczną), promowywiadów i robienia z dziennikarzy prezenterów płyt tygodnia, którzy miesiącami katują te same płyty. To przykre, że amatorskie rozgłośnie internetowe prezentują o wiele wyższy poziom muzyczny od TrUjki. W TrUjce ciekawej i mniej znanej muzyki, pochodzącej z mniejszych wytwórni, można posłuchać już tylko głęboką nocą (choć nawet tam coraz mniej jest godnych uwagi audycji). Dzień od wielu lat należy do promosów. Jeżeli jakaś płyta sponsorowana przez majorsów z największych wytwórni załapie się na patronat w TrUjce, to będzie mielona przez wiele miesięcy, co w praktyce oznacza między innymi single jako piosenki dnia, piosenki dnia jako propozycje w zestawie do Listy Przebojów, piosenki dnia jako utwory nadobecne na playliście (miesiącami), kilka promowywiadów z muzykiem, koncert w Studio im. A. Osieckiej, przeginanie pały z promocją płyty i artysty w kilku audycjach pseudoautorskich. "Najbardziej misyjne radio wśród rozgłośni komercyjnych" nie przejmuje się żadną krytyką ze strony wymagających słuchaczy. Ważniejsi są "fajnosłuchacze", bo skoro dadzą sobie wciskać kit w postaci audycji pseudoautorskich, to równie dobrze dadzą sobie wcisnąć reklamy tabletek na swędzenie tyłka i inne takie. Biznes się kręci, kasa się zgadza i gra gitara. Krytykanci w końcu nie wytrzymają i odejdą. Zostaną sami "fajnosłuchacze". Będzie jeszcze więcej playlisty, jeszcze więcej porannych cykli pokroju "Bowie co się zowie", jeszcze więcej dętych promowywiadów i zapętleń wokół promowanych płyt w audycjach pseudoautorskich i jeszcze więcej promowania kilku festiwali i całorocznego jarania się trasą koncertową z przewidywalnym składem muzyków, marginalizując przy tym wiele innych wartościowych imprez muzycznych. Najgorsze jest to, że poziom innych rozgłośni radiowych w Polsce (na czele z RMF i ZET) jest na tyle niski, że na ich tle nawet TrUjka czasami Trójką się wydaje. Ale tylko się wydaje. Bo jest TrUjką i straciłem już nadzieję, że to się kiedyś zmieni. Stary, dobry Program III zaczął się kończyć po odwołaniu Piotra Kaczkowskiego ze stanowiska dyrektora w czerwcu 2000 roku. Od 18 lat jest już tylko zjazd po równi pochyłej i końca nie widać.
0 0
odpowiedź
User
BuZu
Zawsze słuchałem tylko Trójki, ale od prawie dwóch lat słucham tylko Tok FM. Polecam.
0 0
odpowiedź