SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

tvn24.pl w nowej wersji: więcej wideo, logowanie i informacje lokalne

Serwis tvn24.pl został udostępniony w zmienionej wersji. Zmodyfikowano w nim layout, wprowadzono nowy player wideo i umożliwiono użytkownikom logowanie. Strona została też przełączona na serwery TVN.

Dołącz do dyskusji: tvn24.pl w nowej wersji: więcej wideo, logowanie i informacje lokalne

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
parówkowy skrytożerca
Sugerujesz, że ci od parówek maczali w tym palce?
odpowiedź
User
ade
za niedługo będzie więcej video niż tekstu i jakiegokolwiek dziennikarstwa. jakbym chciała sobie pooglądać to bym włączyła tv ;)
odpowiedź
User
Może nie ma racji, ale...
Moim zdaniem nowa edycja strony TVN 24 jest gorsza niż stara i mało klarowna. Pomijając niedoskonałości nowej strony, o której zaletach i wadach można dyskutować w nieskończoność, chciałabym poruszyć sprawę logowania się.

Doskonale rozumiem, że wprowadzenie logowania się dodających komentarze uczestników ma na celu ukrócenie wszechobecnego w internecie chamstwa. Uważam jednak, że wprowadzenie logowania jest także próbą kontrolowania społeczeństwa i zdobywania bez dodatkowch prawnych procedur danych o zamieszczających komentarze internautach - bez względu na ich światopogląd czy też kulturę wypowiedzi.

Moje obserwacje przeprowadzone na różnych portalach społecznościowych i stronach internetowych potwierdzają, że więcej jest jednak ludzi rozsądnych, którzy nie popierają zadymiarzy internetowych i bardzo często, w przypadkach zamieszczania chamskich czy też skrajnych komentarzy, interweniują u moderatorów danej strony, zgłaszając nadużycie.

Jak pokazują badania statystyczne, prasowe strony interentowe, które wprowadziły logowanie, tracą znacznie na popularności. Wystarczy spojrzeć na WP.pl czy też Gazetę.pl ( o innych zagranicznych www nie wspominam). Rezultatem takiej polityki kontroli internautów jest zazwyczaj brak żywej dyskusji i bardzo zachowawcze komentarze, podyktowane wyłącznie tzw. PC / po polsku skrót PP), której niestety bardzo często nie przestrzegają politycy, a przykład idzie z góry.

Dzisiejszy internet coraz bardziej przypomina czasy komunizmu, w których kontrola jednostki społecznej była na pierwszym miejscu. Co komu szkodzi, że ludzie anonimowo napiszą co myślą? ( wyłączając oczywiście chamskie i obrażające komentarze, których autorów można po IP na wniosek organów ścignia łatwo zidentyfikować). Czy nie jest lepiej wiedzieć, co ludzie tak naprawdę myślą, zamiast wprowadzać obowiązkowe logowanie się i otrzymywać wyłącznie "poprawne" i mało prawdziwe komentarze?

Oczwiście każdego wypowiadającego się można zidentyfikować po IP, ale zgodnie z obowiązującym prawem trzeba najpierw przedstawić organom ścigania powody zainteresowania danym adresem IP, a wprowadzając obowiązek logowania - ma się każdego na "widelcu".

Internauci nie są głupcami. Po wprowadzeniu obowiązku logowania - widać to po zmniejszającej się drastycznie liczbie komentarzy - uciekają i szukają innych, alternatywnych płaszczyzn internetowych, nie wymagających logowania. Pytanie jest jedno: czy te inne obszary internetu są rzeczywiście płaszczyznami komunikacji służącej demokracji i uczciwej, opartej na rzetelnej informacji dyskusji ?

Obawiam się, że nadmierna kontrola internautów, może spowodować nieporozumienia i konflikty, o jakich nam się nie śni, ale jest to wyłącznie moje prywatne spostrzeżenie.
odpowiedź