SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uniwersytet Papieski: "Wiadomości" i Danuta Holecka najmniej obiektywne w TVP

KRRiT po ponad 1,5 roku upubliczniła raporty na temat mediów publicznych. Wynika z nich, że najmniej obiektywne są "Wiadomości", w których - według autorów badania z Uniwersytetu Papieskiego - łamana jest m.in. zasada oddzielania informacji od komentarza oraz naruszana jest zasada pluralizmu i wyważenia. Za najmniej obiektywną prowadzącą została uznana Danuta Holecka - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Uniwersytet Papieski: "Wiadomości" i Danuta Holecka najmniej obiektywne w TVP

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
obserwator mediów
Ten raport to jednak porażka metodologiczna. Obiektywny wskaźnik obiektywizmu po prostu nie istnieje: można badać postawę prowadzących, reportera, użycie słów, ilośc zwrotów nacechowanych emocjonalnie, brak neutralności, bezstronność, itd., ale nie jakiś wyimaginowany (70-80 proc.) wskaźnik obiektywizmu. Druga sprawa: badanie publicystyki pod kątem obiektywizmu jest nieporozumieniem. Publicystyka nie jest obiektywna, a bezstronne, fachowe czy niefachowe i stronnicze może być tylko prowadzenie programu. Ale jeżeli analitycy nie dostrzegają stronniczości Rachonia, Pospieszalskiego, czy Anity Gargas, to co można powiedzieć o całym tym badaniu? Naprawdę, nie było innych medioznawców? Pewnie KRRiT oczekiwał za prawie 80 tysięcy laurki. Nie wyszło. Siurpryza.
6 6
odpowiedź
User
matrona
Mina na zdjęciu dokladnie taka sama jak na wizji, niczym sra ją ce go kota na puszczy.
7 4
odpowiedź
User
LOVE
Danuta Holecka to wspaniała dziennikarka
4 8
odpowiedź
User
ABCD
Uniwersytet Papieski tylko się kompromituje
4 6
odpowiedź
User
Obserwator
I ♥️ Danuta!!!
4 4
odpowiedź
<