“Skarpetki” mniej popularne niż “Boska”, tylko 1,2 mln widzów

Emitowany na żywo spektakl Teatru Telewizji “Skarpetki, opus 124" obejrzało w miniony poniedziałek w telewizji średnio 1,17 mln osób. To o niemal o pół mln widzów mniej niż śledziło poprzednie przedstawienie na żywo - “Boską”.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

Średnia widownia spektaklu “Skarpetki, opus 124” w TVP1 wyniosła 1,11 mln widzów, co dało stacji 7,59 proc. udziału w grupie 4+ i 8,49 proc. w komercyjnej grupie 16-49. Z kolei równoległą transmisję w TVP HD śledziło 52 tys. widzów, co przełożyło się na odpowiednio 0,35 proc. i 0,38 proc. udziału - pokazują dane Nielsen Audience Measurement przygotowane na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl.

W czasie emisji przedstawienia liderem rynku telewizyjnego była TVP2, nadająca seriale „Barwy szczęścia”, „M jak miłość” oraz program „Tomasz Lis na żywo”, co dało jej 32,46 proc. udziału. Drugi był Polsat (filmy  fabularne; 18,49 proc.), a trzeci - TVN (“W11 - Wydział Śledczy”, „Mentalista”; 12,02 proc.).

Poprzedni spektakl na żywo, czyli pokazana 23 października ub.r. “Boska”, zgromadziła 1,36 mln widzów w Jedynce i 290 tys. w TVP HD (poznaj szczegóły). To dane Nielsena, TVP wtedy chwaliła się jednak, że według TNS OBOP spektakl miał aż 2,78 mln widzów. Pomiar telemetryczny tego instytutu zakończył się z końcem ub.r.

"Skarpetki, opus 124" to historia dwóch aktorów o różnych rodowodach scenicznych i silnych osobowościach, którzy mają już za sobą chwile największej sławy. Podejmują oni próbę powrotu na scenę. W rolach głównych wystąpili Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, zaś reżyserował Maciej Englert. Spektakl można było też oglądać na żywo w internecie.

Jedynka  szykuje już kolejną premierę Teatru Telewizji na żywo. 26 marca br. pokaże spektakl "Dzienniki" na podstawie Witolda Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, który grany jest na scenie Teatru Imka w Warszawie. Widzowie zobaczą w nim m.in. Piotra Adamczyka, Magdalenę Cielecką i Iwonę Bielską.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Facebook testuje pobieranie opłat od twórców i firm

Facebook testuje pobieranie opłat od twórców i firm

Media Expert śrubuje rekordy. Tyle jeszcze nie zarobił

Media Expert śrubuje rekordy. Tyle jeszcze nie zarobił

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"