Rzeczniczka wojewody do „Gazety Wyborczej”: jego zdjęcie z wydętą wargą psuje wizerunek urzędnika

Bożenna Ulewicz, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, zarzuciła olsztyńskiej redakcji „Gazety Wyborczej” (Agora), że dobierając niekorzystne zdjęcie do tekstu o wojewodzie nadszarpnęła jego wizerunek. - Redakcja nie zgadza się z zarzutami - informuje portal Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, szefowa komunikacji korporacyjnej Agory.

jk
jk
Udostępnij artykuł:
Rzeczniczka wojewody do „Gazety Wyborczej”: jego zdjęcie z wydętą wargą psuje wizerunek urzędnika
fot. Agora

Na początku października olsztyńska „Gazeta Wyborcza” zamieściła tekst o wojewodzie Arturze Chojeckim i jego poparciu dla ruchu antyszczepionkowego. Tekst opatrzono m.in. fotografią wojewody z 2018 roku, z ogłoszenia wyników wyborów samorządowych. Artur Chojecki ma na nim niezbyt zadowoloną minę i wydętą dolną wargę.

Zdaniem rzeczniczki wojewody umieszczenie takiej fotografii psuje wizerunek urzędnika państwowego. Napisała w tej sprawie list do redakcji. Podkreśliła w nim, że widząc tę fotografię poczuła się „zażenowana, zniesmaczona, ale nie mająca co do waszej gazetki („Gazety Wyborczej Olsztyn) złudzeń. - Takich zdjęć chyba nawet za PZPR na dawano. Nie będę się wypowiadać na temat jakości waszego warsztatu dziennikarskiego, bo etyce nawet szkoda języka strzępić - stwierdziła Bożena Ulewicz.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/klubu-przyjaciol-wyborczej-datki-od-czytelnikow-jak-przekazywac,7170827464259713a ##

- Wychowałem się w przekonaniu, że za PZPR dziennikarze byli na telefon. A telefon z komitetu partii dzwonił często. I wszyscy stawali przed nim na baczność. Czasy jednak minęły. I choć z olsztyńską redakcją jestem związany od lat, w tym jako naczelny ponad 12, przyznaję, że żaden rzecznik prasowy, a tym bardziej doradca wojewody, nigdy do mnie podobnego maila nie wysłał - odpowiedział na Olsztyn.wyborcza.pl Maciej Nowakowski, szef olsztyńskiego oddziału „GW” i autor tekstu, który nie spodobał się rzeczniczce. - Jedyne wytłumaczenie, jakie przychodzi mi do głowy jest takie, że widocznie zrobiła to z przyzwyczajenia, bo być może taki jest jej standard w kontaktach z niektórymi propisowskimi redakcjami - dodał.

Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl komentuje sprawę podkreślając, że redakcja zdecydowanie nie zgadza się zarzutami rzeczniczki wojewody. Mimo to olsztyńska redakcja usunęła sporne zdjęcie z pierwotnego tekstu z 11 października. Zostawiła je jednak przy nowym tekście, w którym Artur Nowakowski tłumaczy redakcyjne racje w tej sprawie.

W sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 84 572 egz., o 5,5 proc. mniej niż rok wcześniej (dane ZKDP). Natomiast portal Wyborcza.pl we wrześniu zanotował 6,96 mln realnych użytkowników i 64,46 mln odsłon (według badania Gemius/PBI). Z cyfrowej prenumeraty „GW” na koniec czerwca korzystało 193 tys. internautów.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawca "Polityki" ze stratą, bo zmalała dywidenda od TOK FM

Wydawca "Polityki" ze stratą, bo zmalała dywidenda od TOK FM

Trzy miesiące nowego pasma Republiki. Znamy widownię programu "Kto tu rządzi?"

Trzy miesiące nowego pasma Republiki. Znamy widownię programu "Kto tu rządzi?"

Stacja z krótkimi serialami ruszy później. Prze kwestie formalne

Stacja z krótkimi serialami ruszy później. Prze kwestie formalne

O tyle urośnie rynek reklamowy. Podwyższono prognozę

O tyle urośnie rynek reklamowy. Podwyższono prognozę

Nowe programy Kanału Zero na mundial. Tak się oglądają na tle konkurencji

Nowe programy Kanału Zero na mundial. Tak się oglądają na tle konkurencji

Klarenbach nie zniknie z Republiki po oskarżeniu ws. Collegium Humanum. Sakiewicz: to ciąg represji

Klarenbach nie zniknie z Republiki po oskarżeniu ws. Collegium Humanum. Sakiewicz: to ciąg represji