SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1.960 mln zł na dywidendę TP SA

ZWZ TP SA zgodziło się na wypłatę 1,4 zł dywidendy na akcje i buy-back.

Zgodnie z przedłożeniem zarządu, akcjonariusze Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) zdecydowali w czwartek, by przeznaczyć 1.960 mln zł na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 1,4 zł na akcję. ZWZ upoważniło też zarząd operatora do przeprowadzenia skupu akcji własnych o maksymalnej wartości 700 mln zł w celu ich umorzenia.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 25 maja br., a dniem wypłaty dywidendy - 11 czerwca, podała spółka w komunikacie.

Akcjonariusze postanowili przeznaczyć na dywidendę 1.012 mln zł z zysku netto za 2006 rok, wynoszącego 1.055 mln zł, oraz część środków z kapitału zapasowego w kwocie 948 mln zł.

"Upoważnia się zarząd spółki do nabywania akcji własnych przez Spółkę w celu ich umorzenia na warunkach i w trybie ustalonych w niniejszej uchwale oraz do podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do nabycia akcji spółki" - głosi uchwała walnego.

Program buy-backu ma być realizowany najdalej do końca roku i obejmie max. 5% kapitału spółki.

"Środki przeznaczone na realizację programu będą pochodzić wyłącznie z utworzonego z zysków kapitału zapasowego, który może być przeznaczony na wypłatę dywidendy. Zarząd jest upoważniony do wykorzystania środków z kapitału zapasowego spółki" - czytamy dalej.

Walne TP SA powołało także w skład rady nadzorczej spółki Philippe Andres, a ponadto powołało na kolejną kadencję osoby, którym w dniu ZWZ wygasły mandaty tj. pan Michela Monzani'ego i Jacquesa Champeaux.

W końcu kwietnia TP SA podała, że zarząd podjął decyzję w sprawie wypłaty dywidendy wysokości 1,96 mld zł tj, 1,4 zł na akcję oraz wykupie do 5% akcji własnych (wartych max. 700 mln zł) w celu umorzenia.

TP SA miała po audycie 2.094 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2006 roku wobec 2.216 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w 2006 roku spółka miała 1.055 mln zł zysku netto wobec 1.172 mln zł zysku rok wcześniej.

Największym akcjonariuszem TP SA jest France Telecom z 47,5% akcji uprawniających do takiej samej liczby głosów na WZ. Skarb Państwa ma 3,87% akcji operatora.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1.960 mln zł na dywidendę TP SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl