SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Newens, Baran i Górecki odchodzą z zarządu 4Fun Media. „Uproszczenie struktury da dodatkowe oszczędności”

Firma 4Fun Media chce przenieść swoją działalność telewizyjną do spółki zależnej i nie będzie już prowadzić działalności stricte operacyjnej. W konsekwencji z jej zarządu odchodzą prezes Ross Newens, Rafał Baran i Mateusz Górecki, dwa ostatni pozostają szefami spółek zależnych 4fun Media. Natomiast do rady nadzorczej firmy dołączył Grzegorz Grygiel.

Koncepcja zarządu 4Fun Media, żeby działalność telewizyjną firmy w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa przenieść do spółki zależnej, została już pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą. W piątek nad propozycją będzie głosować walne zgromadzenie akcjonariuszy, na którym większość głosów ma cypryjski fundusz Epicom kontrolowany przez Rossa Newensa.

Po spodziewanej zgodzie na tę operację firma 4Fun Media nie planuje już prowadzenia działalności stricte operacyjnej. - Jako jednostka dominująca sprawować będzie nadzór właścicielski i pozostanie centrum finansowo-sprawozdawczym oraz technologicznym dla całej organizacji tworzonej przez spółki zależne, samodzielne pod względem prawnym i operacyjnym. Uproszczenie struktury organizacyjnej pozwoli uzyskać także dodatkowe oszczędności kosztowe - opisano w komunikacie giełdowym firmy.

Z zarządu odchodzą Newens, Baran i Górecki

W związku z tymi zmianami w czwartek z zasiadania w zarządzie 4Fun Media zrezygnowali Ross Newens, Rafał Baran i Mateusz Górecki. Newens był prezesem spółki od lutego 2017 roku, Baran był w zarządzie od kwietnia 2015 roku (początkowo jako prezes), a Górecki - od września ub.r. (z grupą 4fun Media jest związany od 2011 roku).

W zarządzie pozostaną Aneta Parafiniuk (odpowiada za sprawy finansowo-sprawozdawcze całej grupy kapitałowej) oraz Tomasz Misiak (odpowiedzialny za obszar IT oraz innowacyjnych technologii). - Rada nadzorcza nie dokonała na razie wyboru nowego prezesa zarządu. Ma to nastąpić po przedstawieniu przez zarząd wyników za 2019 rok, a w szczególności wyników poszczególnych obszarów biznesowych - zapowiedziano w komunikacie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Rafał Baran i Mateusz Górecki będą dalej pracować w grupie 4Fun Media jako menedżerowie i prezesi spółek zależnych. Baran zarządza działalnością w segmencie usług marketingowych jako prezes spółek Bridge 2 Fun i Bridge2fun Communication, a Górecki kieruje pionem telewizyjno-internetowym jako prezes spółek 4fun i naEkranie.pl.

Natomiast Ross Newens skończył zarządzać firmą. - Moim zadaniem było doprowadzenie do wzrostu i dywersyfikacji przychodów grupy oraz stworzenie podstaw dla jej rozwoju w przyszłości. Teraz managerowie mający doświadczenie w poszczególnych obszarach biznesowych, przejmują pełną odpowiedzialność za ich rozwój oraz realizację budżetów jako prezesi zarządów poszczególnych unitów biznesowych należących do grupy 4fun Media SA - komentuje Newens dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Nie zmieniły się szefowe dwóch pozostałych segmentów firmy: pionem cyfrowej reklamy out-of-home kieruje Agnieszka Godlewska (jest prezesem spółki Screen Network), a pionem e-commerce Marta Sawicka (jako prezes Cupsell i Mustache).

Grzegorz Grygiel za Marka Tarnowskiego w radzie nadzorczej

Równocześnie do rady nadzorczej 4Fun Media został powołany Grzegorz Grygiel. Zastąpił Marka Tarnowskiego, który zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego pełnionej od marca 2015 roku.

Grygiel jest przewodniczącym rady nadzorczej firmy Arteria, w której w latach 2007-2012 był członkiem zarządu i dyrektorem finansowym, oraz prezesem Blue. Prowadzi działalność gospodarczą jako Grupa GMG Consulting.

Wcześniej był dyrektorem finansowym m.in. spółek Group Azur, Falck A/S, PSA Citroen Polska i Siódemka. Pracował też jako konsultant w firmach doradczych Guerard Viala i Ernst&Young.

4Fun Media wprowadza plan naprawczy w pionie e-commerce

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa 4Fun Media zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 1,3 proc. do 26,8 mln zł oraz spadek wyniku netto z 4,74 mln zł zysku do 2,08 mln zł straty. Wzrosły wpływy z reklamy zewnętrznej, a zmalały z reklamy telewizyjnej i agencji Bridge2Fun.

Firma zanotowała też pierwsze wpływy w segmencie e-commerce, w którym jest obecna od drugiej połowy ub.r. w efekcie serii przejęć. Teraz zapowiedziała, że w związku z niezadowalającymi wynikami przeprowadzi tam restrukturyzację dotyczącą przede wszystkim e-sklepu Naimpreze.pl z ubraniami i gadżetami na różnego rodzaju okazje imprezowe oraz spółki produkcyjnej Print Logistic.

Dołącz do dyskusji: Newens, Baran i Górecki odchodzą z zarządu 4Fun Media. „Uproszczenie struktury da dodatkowe oszczędności”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej Wądełło
0906 Kochanie nasz bombelek jusz stawia pierwsze kroczki. Szkoda rze tego nie widzisz. Pozdrow chlopakow z celi i widzimy sie jutro, jesli nie dostaniesz kary na widzenia. Koham mocno. #lobuzkochanajbardziej
odpowiedź
User
paff
Jeśli dobrze zrozumiałem to 4Fun będzie płacił 4Fun Media za bliżej nieokreślone usługi przelewami do banku na Cyprze.
odpowiedź
User
AW
4fun musi upaść - mają najgorszych techników od playoutu
odpowiedź