SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adam Pieczyński nowym redaktorem naczelnym „Faktów” TVN

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, został nowym redaktorem naczelnym „Faktów” TVN. Zastąpił Kamila Durczoka, który w trybie natychmiastowym rozstał się ze stacją.

Adam Pieczyński, fot. Cezary Piwowarski/TVN Article

Jak wynika z informacji Wirtualnemedia.pl, nominację Pieczyńskiego na szefa „Faktów” zatwierdzić już miał zarząd TVN, dowiedzieli się o niej też pracownicy redakcji. Informację na ten temat podał też „Super Express”.

Oficjalnie telewizja TVN nie chce jednak komentować doniesień o nowym szefie jej programu informacyjnego. - Nie udzielamy informacji na temat redakcji Faktów „TVN” - ucina Emilia Ordon, rzecznik prasowa Grupy TVN, pytana przez portal Wirtualnemedia.pl.

Adam Pieczyński jest członkiem zarządu TVN ds. programów informacyjnych, w których skład wchodzą „Fakty”. Redaktorem naczelnym serwisu był przed przyjściem do redakcji Kamila Durczoka, czyli w latach 2003-2006. Zaczął kierować „Faktami”, gdy dziennik przeszedł jesienią 2003 roku pod kontrolę TVN24 (wcześniej jego szefem był Tomasz Lis). Redaktorem naczelnym tej stacji Pieczyński jest od jej powstania w 2001 roku, obecnie kieruje też kanałem TVN24 Biznes i Świat. 

Pieczyński jest mężem Justyny Pochanke, która jest główną prowadzącą „Fakty”. Oprócz niej gospodarzami programu pozostaną Grzegorz Kajdanowicz, Anita Werner i Piotr Marciniak.

Jak już informowaliśmy, Kamil Durczok rozstał się z TVN w trybie natychmiastowym. Przez ostatnie tygodnie, gdy przebywał na urlopie i zwolnieniu lekarskim, redakcją „Faktów” kierował główny wydawca Grzegorz Jędrzejowski.

Rozstanie z Durczokiem nastąpiło w wyniku porozumienia z kierownictwem stacji. O jego odejściu poinformowano we wtorek w tym samym komunikacie, w którym TVN podał, że trzy osoby z redakcji „Faktów” TVN były poddane zachowaniom niepożądanym takim jak mobbing i molestowanie seksualne (więcej na ten temat).

Ustaliła to działająca w TVN specjalna komisja, która powstała po publikacjach „Wprost”. Tygodnik na początku lutego opublikował relację znanej dziennikarki mobbingowanej przez popularnego szefa redakcji dużej stacji telewizyjnej (nie podając nazwisk osób ani nazwy stacji). Po tym jak na forach zaczęło się pojawiać wpisy mówiące, że mobbingującym jest Kamil Durczok, dziennikarz w Radiu TOK FM zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek dopuścił się mobbingu i molestowania, choć przyznał, że jego styl zarządzania i życie osobiste mogły wywołać takie zarzuty.

23 lutego br. „Wprost” zamieścił relację byłej researcherki „Faktów” opisującej anonimowo, że to właśnie Durczok mobbingował ją, głównie poprzez SMS-y, a inni pracownicy nie reagowali, twierdząc, że to norma.

Kamil Durczok pozwał już wydawcę tygodnika „Wprost” i dziennikarzy, którzy opisywali przypadki mobbingu i molestowań w redakcji „Faktów”, domaga się 2 mln zł zadośćuczynienia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Pieczyński nowym redaktorem naczelnym „Faktów” TVN

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tvp
Czas na Plac Powstancow. Tam to się dzieje..
38 11
odpowiedź
User
plusk
Czyli wszystko zostaje w rodzinie. Rodzina na swoim.
65 10
odpowiedź
User
Kozyra
Adam zwany "Smutnym Kosiarzem" to dobry człowiek.Gratulacje! Stabilna osoba na trudne chwile dla TVN.
28 20
odpowiedź
User
Jan
Wazne, zeby ludziom juz swinstw nikt nie robil. Zeby nie bylo sie znecania nad pracownikami.
30 11
odpowiedź
User
obserwator
Za kilka tygodni będzie kolejny nowy szef FAKTÓW. Powołanie Pana Pieczyńskiego to tylko przejściowy stan ponieważ TVN jest już sprzedany i nowy właściciel będzie robił swoje porządki.
46 12
odpowiedź