SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP zmienia strukturę: znikają dyrekcje TVP1, TVP2 i TVP3. Agnieszka Dejneka głównym szefem programowym

Od kwietnia br. Telewizja Polska wdraża kolejny etap zmian w strukturze, do których przygotowywała się przez ostatnie miesiące - biuro koordynacji programowej zostanie zastąpione przez biuro programowe. Na jego czele stanie Agnieszka Dejneka, a nie Mateusz Matyszkowicz jak wcześniej planowano. Znikają dyrekcje TVP1, TVP2 i TVP3.

Fot. AKPAArticle

Na początku roku zarząd Telewizji Polskiej zdecydował, że spółka rozpocznie formalne wdrażanie zmian w strukturze 1 marca br. Zatwierdzono wówczas także szefa TVP1 Mateusza Matyszkowicza jako dyrektora nowo powstającego biura programowego. Reforma została przesunięta na kwiecień, ale pozostawiono najważniejsze jej elementy, czyli jeden dyrektor programowy odpowiedzialny za program całej telewizji oraz likwidacja dyrekcji TVP1, TVP2 i TVP3.

Jednak to nie Mateusz Matyszkowicz pokieruje biurem programowym TVP tylko Agnieszka Dejneka, która w czerwcu ub.r. przejęła obowiązki dyrektora biura koordynacji programowej od Piotra Gursztyna, obecnie dyrektora ds. komunikacji. Natomiast Matyszkowicz po zlikwidowaniu stanowiska dyrektora TVP1 zostanie wicedyrektorem biura programowego i będzie raportować do Dejneki.

Do działu programowego przejdą także Dawid Wildstein i Piotr Pałka, obecni wiceszefowie TVP1. Nie będą już jednak zajmować stanowisk managerskich - jako redaktorzy zajmą się takimi samymi dziedzinami jak w Jedynce: Wildstein będzie odpowiadał za publicystykę, a Pałka - za rozrywkę.

Stanowisko dyrektorskie utrzyma za to Marcin Wolski, który z szefa Dwójki przechodzi na dyrektora nowo utworzonej Agencji Kreacji Rozrywki, której powołanie TVP ogłosiła w grudniu ub.r.

 - Krótko rzecz ujmując wszystkie anteny będą miały jednego dyrektora programowego. Biuro programowe przejmuje część kompetencji anten odpowiedzialnych za ramówkę, będzie również zarządzać budżetem programowym - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Jak dodaje Agnieszka Dejneka w związku ze zmianami strukturalnymi TVP nie przewiduje zwolnień. -  Nie taki jest cel reformy. Chodzi nam o to, by w TVP nie dublować niektórych kompetencji i rozwiązań. Poszczególne anteny nie mają konkurować tylko współpracować i wzajemnie się promować - stwierdza Dejneka.

Agnieszka Dejneka pozostaje także dyrektorką Biura Kontrolingu i Restrukturyzacji, które ma obejmować obsługą ekonomiczną biuro programowe w zakresie sporządzania planów ekonomiczno-finansowych, w tym rocznych planów kosztów i wydatków oraz prowadzenia rozliczeń z jednostkami organizacyjnymi spółki i podmiotami zewnętrznymi, a także bieżącego prowadzenia analiz i statystyki ekonomicznej.

Pierwsze doniesienia o planowanej reformie pojawiły się w lipcu ub.r. - portal Wirtualnemedia.pl informował wówczas, że nadawca publiczny zamierza powołać jednego dyrektora programowego (odpowiedzialnego za program w całej TVP) oraz planuje likwidację stanowisk dyrektorów anten. Na szefa programowego od początku typowany był Mateusz Matyszkowicz, obecny szef Jedynki.

Dołącz do dyskusji: TVP zmienia strukturę: znikają dyrekcje TVP1, TVP2 i TVP3. Agnieszka Dejneka głównym szefem programowym

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Tworzą stanowiska dyrektorskie -- źle. Likwidują -- jeszcze gorzej. Hejterzy i tak będą hejtować.
odpowiedź
User
Burk
Niby likwidują ale założę się że wszyscy zostaną w firmie xD
odpowiedź
User
tvm
zaraz będą wyrzudzać tą Dejnekę
odpowiedź