SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Gosiewska za Elżbietę Gorajewską dyrektor zarządzającą Nielsen Audience Measurement

Agnieszka Gosiewska obejmuje funkcję dyrektor zarządzającej Nielsen Audience Measurement (Nielsen Media). Elżbieta Gorajewska, po ponad 23 latach pracy w tym instytucie, przechodzi na emeryturę - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Agnieszka Gosiewska, prezes firmy NielsenArticle

Gorajewska, jako dyrektor zarządzająca, kierowała całością działań Nielsen Audience Measurement przez ponad 23 lata. Teraz przechodzi na emeryturę, ale ma współpracować z Nielsenem jako doradca.

- Jestem dumna z tego, co razem z Nielsenem udało nam się zbudować. Firma jest niekwestionowanym liderem rynku, cieszy się ogromnym zaufaniem całej branży. Jakość naszych rozwiązań i danych potwierdzają polskie oraz międzynarodowe organizacje branżowe. Miałam wielką przyjemność pracy ze wspaniałymi ludźmi - pracownikami Nielsena i naszymi klientami. Wspólnie dyskutowaliśmy i wdrażaliśmy wiele projektów, które zmieniały obraz całego rynku - od badań mediów tradycyjnymi metodami, przez cross mediowe badania single source, po bardziej zaawansowane technologiczne projekty, jak telemetria, wykorzystanie wielkich baz danych RPD, czy pomiar digital. Wiem, że zostawiam firmę w dobrych rękach Agnieszki i wiem także, że jeszcze wiele fascynujących projektów przede mną i przed Nielsenem w Polsce - mówi Elżbieta Gorajewska.

Z branżą badawczą związana jest od ponad 35 lat. Wcześniej pracowała w GFK Polonia, a pierwsze szlify zawodowe zdobywała w CBOS. Przez kilka kadencji była prezesem OFBOR - Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku w Polsce. Obecnie jest członkiem Komisji Odpowiedzialności Zawodowej w tej organizacji. Od wielu lat angażuje się w działania EMRO (European Media Research Organisation), jest także członkiem ESOMAR i PTBRiO. Od 2 kadencji  jest w Radzie Nadzorczej IAA - International Advertising Association. Wielokrotnie zasiadała w jury różnych konkursów branżowych, między innymi: Effie Awards. Jest także prelegentką na branżowych konferencjach w Polsce i za granicą.

Agnieszka Gosiewska dyrektor zarządzającą Nielsen Audience Measurement

Agnieszka Gosiewska będzie zarządzać całością badań mediowych Nielsen Audience Measurement w Polsce. Kierować będzie zespołami odpowiedzialnymi za obsługę ponad 170 klientów, sprzedaż rozwiązań i produktów telemetrycznych oraz cyfrowych (takich jak na przykład Digital Ad Ratings).

- Mam pełną świadomość tego, że przejmuję odpowiedzialność za firmę w fascynującym czasie dla rynku. Wiem też doskonale, w jakim kierunku jako Nielsen musimy podążać. Mam bardzo doświadczony zespół i razem będziemy ciężko pracować, by tworzyć pełną synergię dla naszych produktów przeznaczonych dla telewizji tradycyjnej i mediów cyfrowych, których treści konsumowane są w internecie. To jest przyszłość branży i jestem przekonana, że nasi klienci w dalszym ciągu będą otrzymywać dokładnie to, czego od nas oczekują - niezależne, transparentne dane o najwyższej jakości, będące walutą przyjętą przez rynek. Cieszę się też, że Elżbieta Gorajewska będzie blisko Nielsena, bo jej wiedza i doświadczenie to ogromny kapitał dla całej branży - mówi Agnieszka Gosiewska.

Nowa dyrektor zarządzająca NAM związana jest z Nielsenem od blisko 12 lat. Przez ostatnie 2 lata odpowiadała za rozwój projektów strategicznych i za zespoły client service jako new projects leader. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej.

Ataki TVP na szefową NAM

Przypomnijmy, że trzy lata temu Elżbieta Gorajewska stała się bezpośrednim celem ataków Telewizji Polskiej, która próbowała różnymi sposobami podważać wiarygodność badań telemetrycznych realizowanych przez NAM.

W maju 2016 roku w jednym z głównych wydań „Wiadomości” TVP1 pokazano materiał w krytycznym świetle opisujący działalność Nielsena. Stwierdzono w nim m.in., że spółka prowadzi pomiar w oparciu o nieznaną metodologię, nie chce udostępnić danych o jego uczestnikach i tylko co cztery lata zleca audyt, realizowany przez wybraną przez nią firmę. Przypomniano też, że dyrektor spółki Elżbieta Gorajewska pracując w latach 80. w państwowym instytucie CBOS napisała analizę o rosnącym zaufaniu do służb mundurowych oraz spadku wiarygodności opozycji i Kościoła.

Na ten atak biuro prasowe Nielsena odpowiedziało w wydanym oświadczeniu: - Raport z 1985 roku dotyczący sytuacji politycznej i postaw społecznych w Polsce został opracowany przez rządowe centrum badania opinii publicznej CBOS, w którym Elżbieta Gorajewska zatrudniona była na stanowisku specjalisty, w żaden sposób nie odzwierciedla osobistych poglądów Elżbiety Gorajewskiej i powinien być postrzegany we właściwym kontekście historycznym.

Krótszy czas oglądania telewizji w 2018 roku

W 2018 roku liderem oglądalności wśród wszystkich widzów był Polsat, a w grupie komercyjnej TVN. Wśród głównych stacji wzrosty odnotowały TVP1 i TVP2, ale najwięcej zyskały TVP Sport, Super Polsat i TTV. Skrócił się średni czas oglądania telewizji, choć zwiększyły się wydatki reklamowe.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Gosiewska za Elżbietę Gorajewską dyrektor zarządzającą Nielsen Audience Measurement

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
a to rewolucja.
odpowiedź
User
Tomasz
23 lata jeden dyrektor w prywatnej firmie? Zadziwiające...
odpowiedź
User
stefan
Wiadomości nie będą miały teraz kogo atakować!
odpowiedź