SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Akcje Taurona mogą wejść do indeksu WIG20 dopiero od 20 września

Akcje spółki Tauron Polska Energia, które zadebiutowały na GPW w środę, nie wejdą w skład indeksu największych spółek WIG20 w ramach jego nadzwyczajnej korekty, a mogą się w nim znaleźć dopiero od sesji 20 września, w wyniku kwartalnej rewizji indeksów, wynika z komunikatu GPW.

Akcje Taurona mogą wejść do indeksu WIG20 dopiero od 20 września

"Po sesji 30 czerwca br. została przeprowadzona analiza relacji kursu akcji spółki Tauron Polska Energia SA do wartości kapitalizacji portfela indeksu WIG20 w tym dniu. W wyniku powyższej analizy stwierdzono, że spółka Tauron Polska Energia SA nie spełnia kryterium kwalifikacji do indeksu WIG20 w trybie nadzwyczajnym. W związku z tym zakwalifikowanie akcji tej spółki do indeksu WIG20 może mieć miejsce najwcześniej od sesji w dniu 20 września 2010 roku, w efekcie zmian okresowych pod warunkiem spełnienia kryteriów korekty kwartalnej" - głosi komunikat.

Warunkiem wejścia do WIG20 od 5 lipca było, by wartość akcji Taurona w wolnym obrocie w dniu ich pierwszego notowania stanowiła co najmniej 5% wartości kapitalizacji portfela indeksu WIG20 w tym dniu.

Akcje spółki Tauron Polska Energia zadebiutowały na GPW bez zmiany wobec ceny odniesienia ustalonej na 5,13 zł w środę. Skarb Państwa sprzedał akcje stanowiące blisko 52% kapitału spółki, pozyskując ok. 4,2 mld zł. Na koniec dnia cena akcji spółki spadła o 1,56% do 5,05 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcje Taurona mogą wejść do indeksu WIG20 dopiero od 20 września

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl