SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Allegro odejdzie po wakacjach, zastąpi go menedżer z Tesco i Amazona

Francois Nuyts z końcem sierpnia odejdzie ze funkcji dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro. Oba stanowiska obejmie Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

Odejście Francoisa Nuytsa z Allegro zapowiedziano pod koniec lutego, zaznaczajac, że menedżer będzie związany z firmą najpóźniej do końca br., natomiast jej rada dyrektorów zaczęła już proces rekrutacyjny dotyczący nowego szefa.

- Pozostaję w pełni zaangażowany w zespół i firmę oraz skupiony na jej planach. Będę też wspomagał proces wyboru i wdrażania kolejnego prezesa, który z pewnością wprowadzi Allegro na nowe wyżyny - zapewniał Nuyts.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W poniedziałek Allegro podało, że Francois Nuyts złożył rezygnację z pełnionych funkcji z dniem 31 sierpnia br. Potem będzie jeszcze dostępny dla firmy, żeby wspierać Roya Perticucciego w płynnym przekazaniu obowiązków.

Francois Nuyts szefem Allegro przez cztery lata

- Francois zaczął kierować firmą od 2018 r. i doprowadził ją do tego, czym Allegro jest dzisiaj europejskim championem e-commerce i przodującą, globalną platformą sprzedażową. Nie tylko koncentrował on swoje wysiłki na usprawnianiu naszego biznesu, ale także nadzorował debiut giełdowy firmy największy, jaki kiedykolwiek widziała warszawska giełda. Francois poprowadził też Allegro na rynki międzynarodowe m.in. poprzez przejęcie Grupy Mall, stworzył podstawy firmowej sieci dystrybucji przesyłek, a także z sukcesem uruchomił Allegro Pay - wylicza w komunikacie Darren Huston, przewodniczący rady Allegro.eu. - Dziękuję, Francois - podkreśla.

Nuyts szefem Allegro został w sierpniu 2018 roku. Przedtem przez 13 lat pracował w Amazonie, pełnił tam różne funkcje zarządcze w strukturach koncernu w Anglii, Francji, Hiszpanii i Włoszech, następnie był wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym firmy w Hiszpanii i Włoszech. Karierę zawodową zaczął w firmie doradczej Accenture.

Nowy szef Allegro z doświadczeniem w Amazonie i Tesco

Z początkiem września prezesem Allegro zostanie Roy Perticucci. Ponadto rada dyrektorów Allegro.eu powoła go w swój skład, co zostanie przedłożone do zatwierdzenia przez akcjonariuszy na najbliższym walnym zgromadzeniu po 1 września.

- Rada prowadziła wnikliwe poszukiwania i jesteśmy dziś dumni, że możemy ogłosić Roya jako naszego przyszłego CEO. Roy został wybrany spośród puli znakomitych globalnych liderów - zapewnia Darren Huston.

Roy Perticucci w latach 2013-2020 zarządzał europejskimi operacjami oraz logistyką w Amazonie, ponadto przez pewien czas odpowiadał za te same obszary w Ameryce Północnej.

Wcześniej był związany m.in. z Tesco, gdzie jako dyrektor ds. rozwoju, a później dyrektor operacyjny w Tesco.com nadzorował rozwój tej platformy, m.in. uruchomienie pierwszego w firmie dark store’u, Wine Warehouse, a także dostawcy usług internetowych Tesco.net.

Pracował też w koncernach handlowych Ahold i Dixons. Karierę zawodową zaczął jako programista w Accenture w Mediolanie, a potem był konsultantem w Boston Consulting Group w Monachium.

-  Allegro jest najpopularniejszym graczem na największym rynku Europy Centralnej, a teraz robi wielkie postępy w zwiększaniu swojej obecności poza nią. Z chęcią więc wykorzystam moje doświadczenie i wezmę udział w tej jedynej w swoim rodzaju podróży - podkreśla Roy Perticucci. - Będziemy kontynuować strategiczną ścieżkę wytyczoną przez firmę, ponieważ potrzeby konsumentów są niezmienne - wciąż kluczowe są jak największy wybór, jak najlepsza cena i jak największa wygoda - zapowiada.

Allegro jest zdecydowanie najpopularniejszą platformę e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w kwietniu br. zanotowało 22,18 mln użytkowników, 73,75 proc. zasięgu oraz godzinę, 41 minut i 30 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Allegro wychodzi poza Polskę i stawia własne automaty paczkowe

Na początku kwietnia br. Allegro sfinalizowało transakcję nabycia 100 proc. udziałów firm Mall Group i WE|DO działających w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. Zapłaciło łącznie 881 mln euro (ok. 4,1 mld zł) za w Mall Group i WE|DO. Mall Group i WE|DO CZ w roku obrotowym zakończonym 31 marca br. zanotowały 3,13 mld zł przychodów, 96 mln zł skorygowanej straty EBITDA i 619 mln zł zysku brutto.

W drugiej połowie marca uruchomiono wersję Allegro w języku angielskim, testowaną wcześniej przez kilka miesięcy. Jest ona dostępna także pod adresem Allegro.com.

Od wiosny ub.r. Allegro rozwija swoją sieć automatów paczkowych, na koniec grudnia ub.r. miało tysiąc maszyn, w br. chce postawić kolejne 2 tys. Na początku listopada firma uruchomiła opartą na nich usługę logistyczną One Box dla kupujących.

W połowie grudniu usługa pojawiła się w kolejnych ośmiu miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Równocześnie Allegro poinformowało, że podpisało umowy dotyczące instalowania automatów na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją.

Dołącz do dyskusji: Szef Allegro odejdzie po wakacjach, zastąpi go menedżer z Tesco i Amazona

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jx
Nie stać was na jakąś korektę językową tych wypocin?
odpowiedź
User
Zart???
Z tesco I Amazon. Co za glupi eybot. Dwie firmy ktore nie poradziły sobie w Polsce. AMAZON U NAS TO DNO. Allegro bilo ich na glowe.
odpowiedź
User
mtk
Allegro niedlugo zostanie sprzedane Amazonowi
odpowiedź