SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro.pl przejęło startup finansowy FinAi

Allegro.pl kupiło 100 proc. akcji spółki FinAi, do której należała platforma ułatwiająca zaciąganie kredytów bankowych. Ponad 30 pracowników FinAi dołączyło do działu technologicznego Allegro.pl.

Article

Akcje FinAi zostały kupione przez Allegro od założycieli tej spółki i funduszu Fidiasz FIZ. Nie podano wartości tej transakcji.

- Od naszej inwestycji w 2017 roku FinAi zbudował silne kompetencje technologiczne oraz wysoko wykwalifikowany zespół. Mamy nadzieję, że współpraca z Allegro otworzy przed zespołem FinAi nowe możliwości dalszego, dynamicznego rozwoju. Cieszy nas, że spółka, w którą zainwestowaliśmy, znalazła swoje miejsce na rynku i będzie mogła dalej przyczyniać się do rozwoju ekosystemu cyfrowej gospodarki w Polsce - komentuje Krzysztof Domarecki, założyciel Fidiasza.

FinAi zamknął platformę kredytową

FinAi został założony w 2016 roku. Firma uruchomiła platformę mającą ułatwiać klientom indywidualnym uzyskanie kredytu bankowego, oferowała też usługa wspierającymi sprzedaż zdalną: modele do zarządzania ryzykiem operacyjnym i ryzykiem kredytowym oparte o zupełnie nowe dla sektora dane.

Platforma kredytowa FinAi została zamknięta z końcem września ub.r. - Kończy się zatem pewien etap naszej historii. Mamy nadzieję, że nasza wspólna podróż przez świat finansów spełniła Wasze oczekiwania. Na bazie naszych doświadczeń będziemy nadal pracować nad upraszczaniem finansów oferując produkty i usługi dla sektora finansowego - zapowiedziała firma w komunikacie dla użytkowników.

W październiku ub.r. z funkcji prezesa FinAi odszedł Rafał Czernik, a w grudniu z zarządem pożegnała się Małgorzata Maroszek. Obecnie jedynym członkiem zarządu firmy jest Łukasz Dziekan.

Allegro kupiło eBilet

Wiosną ub.r. Allegro.pl sfinalizowało ogłoszone kilka miesięcy wcześniej przejęcie 80 proc. udziałów spółki eBilet Polska. Do jej zarządu powołana została Edyta Sidwa, szefowa ds. zaangażowania klientów w dziale mody i na stronie głównej w Allegro, a radzie nadzorczej znaleźli się trzej menedżerowie Allegro: Grzegorz Czapski, Damian Zapłata i Tom Ruhan.

Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. Allegro.pl zanotowało 17,43 mln realnych użytkowników i 1,38 mld odsłon, a aplikacja mobilna serwisu - 4,23 mln użytkowników. W grudniu sprzedaż na platformie zaczęła sieć hipermarketów Carrefour.

Firma Allegro.pl w 2018 roku osiągnęła 1,75 mld zł przychodów, 621,5 mln zł zysku operacyjnego i 230,1 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro.pl przejęło startup finansowy FinAi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl