SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro zakaże handlu kontami do gier, podwyższy prowizje w 11 działach

Od 4 stycznia na Allegro nie można już będzie handlować kontami z dostępem do gier wideo i muzycznych platform streamingowych. Natomiast w drugiej połowie stycznia platforma podwyższy prowizje dla sprzedawców firmowych w wielu kategoriach ze swoich 11 działów głównych.

Allegro zapowiedziało, od 4 stycznia zakazany będzie handel wszystkimi formami dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live oraz do muzycznych platform streamingowych.

Jednocześnie platforma zakaże handlu wyrobami medycznymi służącymi do diagnostyki in vitro (na przykład zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2), które nie są przeznaczone do samokontroli.

Rabaty za szybkie wysyłki

W połowie listopada Allegro zapowiedziało, że od 4 listopada sprzedawcy firmowi będą ponosili część kosztów wysyłek zakupów do Paczkomatów w ramach Allegro Smart!: 0,99 zł brutto przy zamówieniach poniżej 100 zł i 1,99 zł brutto przy droższych zamówieniach.

Teraz Allegro ogłosiło program rabatowy, w którym zachęca sprzedawców do wysyłki produktów w dniu składania zamówień przez kupujących. Program obejmuje oferty w ramach Allegro Smart!, w których czas wysyłki określono jako „natychmiast” lub „do 24 godzin” oraz godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia.

Z oznaczonych tak ofert sprzedawca w ciągu ostatnich 30 dni powinien minimum 95 proc. zamówień wysłać w dniu zakupu, tak żeby zostały doręczone do kupującego lub Paczkomatu następnego dnia kalendarzowego.

- Wysyłki w weekend i święta są dobrowolne, ale tym programem zachęcamy, żeby proces wysyłki działał 7 dni w tygodniu. Do wyliczenia wskaźnika wysyłek tego samego dnia (minimum 95%) będziemy brać pod uwagę tylko zamówienia, które kupujący złożą w dni robocze od poniedziałku do piątku - zaznaczyło Allegro.

Jakie rabaty mogą otrzymać sprzedawcy spełniające takie kryteria? W przypadku wysyłki do Paczkomatów zniżka jest identyczna jak nowa opłata: 0,99 zł brutto przy zamówieniach poniżej 100 zł i 1,99 zł brutto przy droższych zamówieniach.

Rabat wyniesie 3,90 zł przy różnych wersjach dostaw kurierskich: Allegro Pocztex Kurier 48 i Allegro Kurier DPD (w obu przypadkach także w wariancie za pobraniem), Allegro Kurier UPS (do 10 kg); Kurier UPS i X-press Couriers.

Odrzucenie ofert w licytacji, logowanie SMS-em

W kategoriach Bluzki, Swetry i Koszule sprzedający będą mogli zdecydować o odrzuceniu oferty w ramach licytacji. Allegro tłumaczy, że to wariant na wypadek wątpliwości co do wiarygodności licytującego albo zniszczenia czy kradzieży sprzedawanego ubrania.

Jeśli sprzedawca zakończy licytację przed czasem, zwycięży licytujący, który złożył wcześniej najwyższą ofertę.

Allegro zapowiada też, że w pierwszej połowie 2021 roku wprowadzi możliwość logowania przy użyciu numeru telefonu, który użytkownik zapisał w swoim profilu. Po podaniu go przy logowaniu użytkownik dostanie SMS-a z jednorazowym hasłem.

Podwyżki opłat w 11 działach

Z kolei od 20 stycznia na Allegro będą obowiązywały wyższe prowizje i opłaty od sprzedaży w wielu kategoriach z 11 działów głównych (szczegóły poniżej). Podwyżki dotyczą sprzedaży z kont firmowych.

Ponadto w podkategoriach Instrumenty, Antyki i sztuka oraz Kolekcje opłata za wystawienie oferty będzie wynosić 0,1 proc. ceny przedmiotu (nie mniej niż 0,05 zł i nie więcej niż 2,50 zł za 10 dni)., a

Natomiast wszystkich kategoriach, w których dotąd nie płaciło się za publikację oferty, pojawił się opłata w wysokości 1 zł za 10 dni przy wystawieniu przedmiotu z ceną powyżej 10 tys. zł.

W trzecim kwartale br. firma Allegro, do której oprócz Allegro.pl i Allegrolokalnie.pl należą Ceneo.pl i eBilet Polska, osiągnęła wzrost przychodów netto o 49,7 proc. do 928,7 mln zł i skorygowanego zysku EBITDA o 26,7 proc. do 408,5 mln zł. Na platformie Allegro było 12,6 mln aktywnych kupujących. Koszty debiutu giełdowego i refinansowania zadłużenie spowodowały, że firma miała w zeszłym kwartale 131,7 mln zł straty netto.

Na warszawskiej giełdzie Allegro zadebiutowało w połowie października, kapitalizacja firmy wynosi obecnie ponad 85 mld zł.

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w polskim internecie. Według badania Mediapanel w listopadzie br. jej przeglądarkowa wersja zanotowała 19,62 mln użytkowników, a aplikacja mobilna - 6,68 mln.

Zmiany prowizji na Allegro 20 stycznia 2021 roku:

Elektronika

    W podkategorii Fotografia prowizja wzrośnie z 6% na 6,5%.

    W podkategoriach Akcesoria fotograficzne (z wyłączeniem podkategorii Akcesoria, Akcesoria i środki czyszczące, Akcesoria wodoszczelne, Akcesoria archiwizacyjne Akcesoria ciemniowe) oraz podkategoriach Fotobudki, Literatura i instrukcje, Przedmioty na sesje, Odbitki prowizja wzrośnie z 9% na 10%.

    W podkategorii Komputery prowizja wzrośnie z 9% na 9,5%.

    W podkategoriach AGD do zabudowy (z wyłączeniem podkategorii Części oraz Akcesoria AGD) i podkategoriach AGD wolnostojące (z wyłączeniem podkategorii Części oraz Akcesoria AGD) prowizja wzrośnie z 2,8% do 3,5%.

    W podkategorii Urządzenia sieciowe (z wyłączeniem podkategorii Serwery plików (NAS), Kamery IP), podkategorii Listwy zasilające i UPS (z wyłączeniem podkategorii Listwy, filtry sieciowe), podkategorii Urządzenia wskazujące, Napędy optyczne i nośniki (z wyłączeniem podkategorii Akcesoria do płyt), podkategorii Karty muzyczne, Zasilacze, Obudowy, Mikrofony i słuchawki, Głośniki prowizja wzrośnie z 6% na 6,5%.

    W podkategorii Depilatory prowizja wzrośnie z 2,5% na 3%.

    W podkategoriach Klimatyzatory split oraz Klimatyzatory przenośne i klimatory prowizja wzrośnie z 4% na 6%.

    W podkategorii Szczoteczki elektryczne prowizja wzrośnie z 5% na 6%.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi
        12% dla przedmiotów do 100 zł
        6 zł + 6% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 9%.


Moda

    W podkategorii Biżuteria i zegarki prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 200 zł
        24 zł + 8% od nadwyżki ponad 200 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi:
        10% w podkategorii Biżuteria
        10% dla przedmiotów do 200 zł
        20 zł + 8% od nadwyżki ponad 200 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy w podkategorii Zegarki.

    W podkategorii Galanteria i dodatki (z wykluczeniem podkategorii Torebki) prowizja wzrośnie z 10% na 12%.

    W podkategoriach Ciąża i macierzyństwo, Bielizna damska, Bielizna męska, Ślub i wesele, Przebrania, kostiumy, maski prowizja wzrośnie z 10% na 12%.

    W podkategoriach Odzież damska i Odzież męska prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 80 zł
        9,60 zł + 8% od nadwyżki ponad 80 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi 11%.

    W podkategoriach Torebki i Bagaż prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 100 zł
        12 zł + 8% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi 10%.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi 10%.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 10%.


Dom i ogród

    W podkategorii Klimatyzatory prowizja wzrośnie z 4% na 6%.

    W podkategoriach Imadła, Klucze, Młotki, przecinaki i dłuta, Nożyce do blachy, Pistolety do kleju, Pistolety do pianki, Pistolety do silikonu, Pistolety malarskie, Przecinarki do glazury, Przyrządy miernicze, Spawarki, Szczypce, nożyce, obcęgi, Ściski, Wciągarki, Wkrętaki, Zgrzewarki, Zszywacze, Zestawy narzędzi, Organizacja i przechowywanie narzędzi prowizja wzrośnie z 9% do 9,5%, nie więcej niż 80 zł.

    W podkategoriach Oświetlenie i Oświetlenie w podkategorii Ogród prowizja wzrośnie z 11% na 11,5%.

    W kategoriach Kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne oraz Zagęszczarki prowizja wzrośnie z 6% na 8%.

    W podkategorii Odzież w ramach podkategorii Narzędzia prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 80 zł
        9,60 zł + 8% od nadwyżki ponad 80 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi 9%.

    W podkategorii Wyposażenie (z wykluczeniem podkategorii Dywany, Przybory kuchenne, Zastawa stołowa) prowizja wyniesie 12,5%.
    Obecnie prowizja wynosi 11%, 12% lub 13% w zależności od kategorii.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi:
        12% dla przedmiotów do 100 zł
        12 zł + 8% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi:
        12% dla przedmiotów do 100 zł
        12 zł + 8% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.


Supermarket

    W kategorii Artykuły dla zwierząt (z wyłączeniem podkategorii Karmy, Smakołyki, Akwarystyka) prowizja wzrośnie z 11% na 11,5%.

    W podkategorii Akwarystyka prowizja wzrośnie z 8% na 9%.

    W podkategorii Utrzymanie czystości (z wykluczeniem kategorii Środki czystości, Zestawy chemii domowej, Mopy, Deski do prasowania, Suszarki na pranie) prowizja wzrośnie z 10,5% na 11%.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 11%.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 11%.


Dziecko

    W podkategorii Odzież (z wykluczeniem podkategorii Odzież niemowlęca) prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 80 zł
        9,60 zł + 8% od nadwyżki ponad 80 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 11%.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 12%.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 12%.


Uroda

    W podkategorii Depilatory prowizja wzrośnie z 2,5% na 3%.

    W podkategorii Profesjonalne wyposażenie salonów prowizja wzrośnie z 11% na 12%.

    W podkategorii Urządzenia w kategorii Manicure i pedicure prowizja wzrośnie z 6% na 7%.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 11%.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 11%.


Zdrowie

    W podkategorii Bielizna i odzież erotyczna prowizja wzrośnie z 11% na 12%.

    W podkategorii Medycyna naturalna prowizja wzrośnie z 10% na 11%.

    W podkategorii Specjalistyczny sprzęt medyczny prowizja będzie wynosić 8%. Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi:
    7% dla przedmiotów do 500 zł
    35 zł + 5% od nadwyżki ponad 500 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

    W podkategorii Sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny prowizja wzrośnie z 10% na 10,5%.

    W podkategoriach Szczoteczki, Irygatory prowizja wzrośnie z 5% do 6%.

    W podkategoriach Zdrowie intymne oraz Materiały higieniczne i opatrunkowe prowizja wzrośnie z 10% do 11%.

    W podkategorii Urządzenia medyczne prowizja będzie wynosić 7,5%. Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi:
        7% dla przedmiotów do 500 zł
        35 zł + 5% od nadwyżki ponad 500 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 11%.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 12%.


Kultura i rozrywka

    W podkategorii Gry prowizja wzrośnie z 8% na 10% dla ofert z parametrem stan “Nowy”. Dla wszystkich ofert z wyjątkiem oznaczonych parametrem stan ,,Nowy prowizja wyniesie 11%.

    W podkategoriach Muzyka, Filmy i Gadżety zwiększymy prowizję z 10% na 11% dla ofert z parametrem stan “Nowy”. Dla wszystkich ofert z wyjątkiem oznaczonych parametrem stan “Nowy” prowizja wyniesie 13%.

    W podkategorii Instrumenty dla wszystkich ofert z wyjątkiem oznaczonych parametrem stan ,,Nowy” zwiększymy prowizję do 11%, jednak nie więcej niż 50 zł. Aktualnie prowizja wynosi 8%, ale nie więcej niż 50 zł.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 10%.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 10%.


Sport i turystyka

    W kategorii Sport i turystyka prowizja wzrośnie z 10% do 11%.

    W podkategorii Części w ramach kategorii Rowery i akcesoria prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 7% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy, ale nie więcej niż 80 zł.
    Obecnie prowizja w tych kategoriach wynosi 10%.

    W podkategorii Odzież prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 80 zł
        9,60 zł + 8% od nadwyżki ponad 80 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 11%.

    W podkategorii Pontony i łodzie prowizja wyniesie:
        11% dla przedmiotów do 150 zł
        16,50 zł + 8% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 10%.

    W podkategorii Siłownia i fitness prowizja wyniesie:
        11% dla przedmiotów do 150 zł
        16,50 zł + 8% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi:
        10% dla przedmiotów do 150 zł
        15 zł + 8% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

    W podkategoriach Sprzęt elektroniczny w podkategorii Wędkarstwo oraz Optyka w podkategorii Militaria prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 6% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 10%.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 10%.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 10%.


Motoryzacja

    W kategorii Motoryzacja maksymalna stawka prowizji wzrośnie z 70 zł do 80 zł.

    W podkategorii Wyposażenie i akcesoria motocyklowe prowizja wyniesie 9,5 %, jednak nie więcej niż 80 zł. Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi: 8%, jednak nie więcej niż 70 zł.

    W podkategorii Chemia (z wykluczeniem podkategorii Oleje silnikowe) prowizja wyniesie:
        9% dla przedmiotów do 50 zł
        4,50 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy, jednak nie więcej niż 80 zł.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi 8%, jednak nie więcej niż 70 zł.

    W podkategoriach Narzędzia i sprzęt warsztatowy, podkategoria Osprzęt i akcesoria w ramach podkategorii Opony i felgi, podkategoria Wyposażenie i akcesoria motocyklowe, podkategorii Wyposażenie i akcesoria samochodowe (z wyłączeniem podkategorii Elektronika samochodowa, Dywaniki, Pióra wycieraczek, Pokrowce, Żarówki) prowizja wyniesie 9,5%, jednak nie więcej niż 80 zł.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi 9%, jednak nie więcej niż 70 zł.

    W podkategorii Opony prowizja prowizja wyniesie 5%, jednak nie więcej niż 80 zł.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi 4,5%, jednak nie więcej niż 70 zł.

    W podkategoriach Myjki do części Nagrzewnice, osuszacze, Podnośniki kolumnowe, Podnośniki Nożycowe, Podnośniki Pneumatyczne, Piaskarki kabinowe w podkategorii Narzędzia i sprzęt warsztatowy wyniesie:
        7% dla przedmiotów do 100 zł
        7 zł + 6% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy, jednak nie więcej niż 80 zł.

    W podkategoriach Części samochodowe, Części do maszyn i innych pojazdów oraz Części motocyklowe i Części do quadów w ramach podkategorii Części i akcesoria motocyklowe prowizja wyniesie 9%, jednak nie więcej niż 80 zł.
    Obecnie wysokość prowizji w tej kategorii wynosi:
        9% dla przedmiotów do 50 zł
        4,50 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy, jednak nie więcej niż 70 zł.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami oraz Akcesoria do aplikacji, Akcesoria montażowe, Akcesoria i oprogramowanie, Akcesoria do maszyn prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 9%, jednak nie więcej niż 70 zł.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 10%.


Kolekcje i sztuka

    W podkategorii Antyki i sztuka prowizja wyniesie 10%, jednak nie więcej niż 90 zł. Obecnie prowizja wynosi 10%, ale nie więcej niż 80 zł.

    W podkategorii Kolekcje prowizja wyniesie 9%, jednak nie więcej niż 90 zł. Obecnie prowizja wynosi 9%, ale nie więcej niż 80 zł.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 9% jednak nie więcej niż 80 zł.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%, z wyłączeniem kategorii Pozostałe w kategorii Kolekcje, w której stawka wyniesie 15%, nie więcej niż 80 zł.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 9%, jednak nie więcej niż 80 zł.


Firma i usługi

    W podkategorii Sprężarki i kompresory prowizja wyniesie 7%, jednak nie więcej niż 80 zł. Obecnie prowizja wynosi 6%, jednak nie więcej niż 70 zł.

    W podkategorii Części i akcesoria prowizja wzrośnie z 6% do 12%.

    W podkategoriach Mieszadła elektryczne, Nagrzewnice, Piaskarki, Piły, Silniki elektryczne i małolitrażowe, Szlifierki do gipsu, Wibratory do betonu, Wibroizolatory, Wiertnice, Zacieraczki, Obróbka metali w podkategorii Automatyka przemysłowa wyniesie:         7% dla przedmiotów do 100 zł
        7 zł + 6% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 6%.

    We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:
        12% dla przedmiotów do 50 zł
        6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
    Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi od 6% do 10%.

    We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi od 6% do 10%.

Dołącz do dyskusji: Allegro zakaże handlu kontami do gier, podwyższy prowizje w 11 działach

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Zdziwilbym sie, gdyby cokolwiek obnizyli.
odpowiedź
User
rk72
a zdiwieni preciez to firma izraelska dzialajcaw polsce i tu nie placąca podatkó
odpowiedź
User
Guesttt
@lle-drogo.
odpowiedź