SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Abramczuk nowym prezesem Netii

Rada nadzorcza Netii (Grupa Cyfrowy Polsat) powierzyła Andrzejowi Abramczukowi, obecnemu członkowi zarządu, funkcję prezesa i dyrektora generalnego spółki.

Article

Andrzej Abramczuk zacznie pełnić funkcję prezesa zarządu - dyrektora generalnego Netii od 18 sierpnia br., po wygaśnięciu delegacji Wojciecha Pytla. Przypomnijmy, że w maju br. Pytel został oddelegowany przez radę nadzorczą do tymczasowego wykonywania czynności prezesa spółki na maksymalnie trzy miesiące, po tym jak z funkcji prezesa i dyrektora generalnego zrezygnowała Katarzyna Iwuć.

Abramczuk posiada 20-letnie doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów z sektora telekomunikacyjnego oraz mediów. Od września 2009 r. jest związany z kancelarią Chajec, Don-Siemion & Żyto, gdzie od stycznia 2011 r. jest partnerem odpowiadającym za praktykę TMT. W latach 2006-2009 związany był ze spółką P4 (operator sieci Play), od 2001 do 2006 r. był dyrektorem departamentu prawnego oraz członkiem zarządu GTS Poland i Cel Polska, a w latach 2011-2015 zasiadał w radzie nadzorczej CenterNet i był sekretarzem rady nadzorczej spółki Midas (obecnie Aero2).

W grudniu 2017 r. Abramczuk objął stanowisko dyrektora ds. strategii i regulacji w Netii oraz wszedł do zarządu spółki.

Abramczuk jest też wiceprzewodniczącym rady PIIT oraz członkiem rady KIGEiT. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe, prowadzone przez Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości wraz z City University Business School of London. Jest także absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

W II kwartale 2018 r. Netia uzyskała 343 mln zł przychodów, a zysk operatora wyniósł 11,7 mln zł.

Władze Netii zmieniły się po przejęciu przez Cyfrowy Polsat

Na początku grudnia ub.r. Cyfrowy Polsat za 638,8 mln zł przejął 32 proc. akcji Netii od Mennicy Polskiej oraz FIP 11 FIZAN. Natomiast w drugiej połowie maja, po uzyskaniu zgody UOKiK-u, Cyfrowy Polsat i związana z nim spółka Karswell w ramach wezwania kupiły od inwestorów kolejne 33 proc. akcji Netii, płacąc za nie 638,75 mln zł.

Na przełomie ub. i br. do zarządu Netii z ramienia Cyfrowego Polsatu dołączyli Krzysztof Adaszewski i Andrzej Abramczyk, a do rady nadzorczej - Wojciech Pytel. W drugiej połowie maja z zarządu odeszli prezes i dyrektor generalny Katarzyna Iwuć oraz członek zarządu i dyrektor ds. techniki Stefan Radzimiński, a obowiązki prezesa przejął Wojciech Pytel.

Z kolei z rady nadzorczej Netii odszedł m.in. Mirosław Godlewski, w przeszłości prezes tej spółki. Do rady nadzorczej powołani zostali natomiast Justyna Kulka (dyrektor departamentu marketingu w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu), Piotr Żak (syn Zygmunta Solorza) i Maciej Szwarc.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Abramczuk nowym prezesem Netii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl