SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anja Rubik, Robert Biedroń i Hubert Urbański w akcji Noizz.pl „Tu pijesz bez słomki” (wideo)

Rozpoczętą akcją pod hasłem „Tu pijesz bez słomki” jej organizatorzy – Noizz.pl, Areta Szpura, fundacja Lonely Whale i agencja VML Poland-  chcą zwrócić uwagę na szkodliwy wpływ plastikowych słomek na środowisko oraz zniechęcić do ich używania.

Article

Celem akcji jest wycofanie plastikowych rurek z pubów i restauracji w całej Polsce oraz popularyzacja zasady less waste. Działania mają zwrócić uwagę na szkodliwość plastiku oraz pokazać przedsiębiorcom, że bycie eko może się opłacać.


Plastikowe słomki były w zeszłym roku siódmym najczęściej znajdowanym śmieciem na plażach na całym świecie. Z badań prowadzonych przez naukowców wynika, że do mórz i oceanów każdego roku trafia nawet 8 mln ton plastiku. Eksperci szacują, że w 2050 r. w morzach i oceanach będzie więcej kawałków plastiku niż ryb. Cierpią na tym nie tylko zwierzęta, ale i ludzie. Plastikowe elementy rozpadają się bardzo wolno, trafiając do wód i roślin, które spożywamy.

W spocie wystąpili m.in.: Anja Rubik, Robert Biedroń, Hubert Urbański, Krzysztof Gonciarz i Maffashion.

W ramach akcji serwis Noizz.pl przygotował aktualizowaną mapę lokali, które już zrezygnowały ze plastikowych słomek lub zastąpiły je rurkami ze słomy, papieru lub metalu. W dniu startu kampanii do przedsięwzięcia dołączyły warszawskie lokale: Pacyfik, Charlotte, Vegan Ramen Shop, Krowarzywa, The Cool Cat, Tel Aviv, Hocki Klocki, Stor Cafe, Nancy Lee, Relaks Cafe, Bibenda, La Sirena, Plan B, Yomiko Vegan Sushi, Vege Miasto, Nocny Market, Loco Mexicano, bar w Hotelu Europejskim.

Za realizację kampanii odpowiada agencja VML Poland.

Kampanię przeciwko stosowaniu plastikowych słomek rozpoczęła właśnie organizacja Greenpeace. W ostatnich miesiącach rezygnację ze stosowania plastikowych słomek i innych plastikowych naczyń jednorazowych zapowiedziało globalnie kilku dużych marketerów, m.in. sieć hoteli Mariott, Disney, Starbucks.

Dołącz do dyskusji: Anja Rubik, Robert Biedroń i Hubert Urbański w akcji Noizz.pl „Tu pijesz bez słomki” (wideo)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
Fajnie, ale niektóre napoje jak cola zdrowiej formalnie jest pić przez słomkę, bo cola nie styka się z zębami tak bardzo i nie kwas fosforowy nie niszczy szkliwa.
odpowiedź
User
Polak
To działania pozorowane. Ktoś wpadł na pomysł usunięcia słomek i ludzie się teraz na tym lansuję. Ile zużytych w Polsce słomek może lądować w morzach i oceanach? Mamy oczyszczalnie i jeśli ktoś nie wrzuci słomki prosto do morza, to sądzę, że nie ma szans, by tam trafiła inaczej.
odpowiedź
User
Artur
Trochę nie rozumiem. "Celem akcji jest wycofanie plastikowych rurek z pubów i restauracji w całej Polsce oraz popularyzacja zasady less waste." Czyli słomki z polskich restauracji i pubów trafiały na plaże? Poza tym, to chyba apel do kobiet, bo żaden facet nie pije przez słomkę :)
odpowiedź