SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter
owe
 • Biznes
 • Monitoring mediów
 • Personalia
 • Opinie
 • Pierwsze strony ("Jedynki")
 • Katalog firm
 • Wideo
 • Wywiady
 • Apple wymaga od deweloperów wyróżniania przycisku „Zaloguj z Apple”. Musi być powyżej opcji z Facebooka i Google

  Apple powiadomił deweloperów chcących oferować swoje aplikacje w App Store, że nowy przycisk logowania za pomocą konta Apple będzie musiał być wyróżniony na tle konkurentów. Przycisk ma się znajdować powyżej opcji oferowanych przez Facebooka i Google, będzie też obowiązkowy w wypadku aplikacji umożliwiających logowanie za pomocą zewnętrznych platform.

  Tim Cook, szef Apple Article

  Opcja „Zaloguj z Apple” została zapowiedziana przez Apple na niedawnej konferencji WWDC, na której koncern zaprezentował nowy mobilny system operacyjny iOS 13.

  Funkcja „Zaloguj z Apple” ma działać w aplikacjach na podobnych zasadach jak obecnie pozwalają na to Facebook czy Google. Użytkownik aby zalogować się czy zarejestrować w konkretnej aplikacji nie musi wpisywać swoich danych, wystarczy że wykorzysta do tego konto posiadane w Facebooku, Google czy na Twitterze. Dzięki temu unika się procesu ręcznego wpisywania swoich danych czy ustalania loginu i hasła.

  Według informacji przedstawionych przez Apple nowe rozwiązanie będzie oferowało interesującą opcję losowego doboru adresu e-mail, którego użytkownik może użyć podczas rejestracji w aplikacji. Dzięki temu nie będzie otrzymywał na swoje prawdziwe konto pocztowe ewentualnych powiadomień czy materiałów promocyjnych pochodzących z aplikacji.

  Nowy przycisk zostanie wprowadzony w sklepie App Store w aplikacjach przeznaczonych na iPhone’y czy iPady, jednak na razie termin jego udostępnienia nie jest znany. Tym niemniej Apple już teraz powiadomił deweloperów aplikacji obecnych w App Store o swoich oczekiwaniach związanych z „Zaloguj z Apple”.

  Jak informuje Reuters Apple w swoich zaleceniach dla deweloperów zastrzegł, że pochodzący od niego przycisk logowania powinien znajdować się w wyróżnionym miejscu i powyżej przycisków pochodzących od Facebooka czy Google. W ten sposób Apple chce nakłonić swoich użytkowników aby w pierwszej kolejności korzystali z jego platformy do logowania i rejestracji w wybranych aplikacjach.

  Apple wymaga także aby deweloperzy aplikacji w których zostały zamieszczone przyciski logowania pochodzące od zewnętrznych firm oferowali w nich także przycisk „Zaloguj z Apple”. Koncern nie mówi tego wprost, ale może się zdarzyć że deweloperzy którzy nie zastosują się do oczekiwań Apple zostaną zablokowani w App Store.

  W zakończonym 30 marca 2019 r. II kwartale roku finansowego Apple zanotował przychód w wysokości 58,02 mld dol. To o 5 proc. mniej niż rok wcześniej (61,14 mld). Zmalał także zysk netto koncernu z Cupertino w ujęciu rocznym: z 13,82 do 11,56 mld dol.

  Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Apple wymaga od deweloperów wyróżniania przycisku „Zaloguj z Apple”. Musi być powyżej opcji z Facebooka i Google

  3 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
  User
  No i fajnie
  100% użytkowników App Store posiada konto Apple. Ktoś oczywiście może chcieć zalogować się przez fejsa ale po co, skoro można łatwiej, dyskretniej i bezpieczniej?
  0 1
  odpowiedź
  User
  Apple opóźniony
  Rychło w czas jak już wszyscy pozakładali sobie konta w inny sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)>⌐■-■
  2 1
  odpowiedź
  User
  Kamil
  100% użytkowników App Store posiada konto Apple. Ktoś oczywiście może chcieć zalogować się przez fejsa ale po co, skoro można łatwiej, dyskretniej i bezpieczniej?


  Większość ludzi posiada już jakieś konta inne niż Apple i to z nich korzysta przy logowaniu do różnych usług. 99% z nich nie zechce zmieniać przyzwyczajeń tylko dlatego że Apple tak się zamarzyło. Pozostały procent to zagorzali fani.
  Apple za bardzo zaczyna wykorzystywać swoją władzę na platformie - widać że Spotify i inni mieli rację.
  0 0
  odpowiedź