SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Awanse i zwolnienia w „Gazecie Wyborczej”: Wójcik wydawcą, Klich wicenaczelną, Imielski szefem Wyborcza.pl

W redakcji „Gazety Wyborczej” (Agora) Jerzy Wójcik objął funkcję wydawcy, a Aleksandra Klich - zastępcy redaktora naczelnego. Nowe stanowiska objęli też Michał Wybieralski, Aleksandra Sobczak, Patrycja Maciejewicz, Jędrzej Słodkowski, Mariusz Burchart i Roman Imielski. Zwolnieni zostali natomiast Wojciech Fusek i Włodzimierz Nowak.

Article

Jerzy Wójcik, był dotychczas jednym z redaktorów naczelnych „Gazety Wyborczej”. Jako wydawca dziennika odpowiada m.in. za wyniki finansowe „GW” i realizację jej celów strategicznych. Na co dzień kieruje pracami zespołów sprzedaży, działów wsparcia, marketingu i promocji oraz redakcji, także lokalnych oddziałów „GW”. Poprzednio funkcję wydawcy dziennika pełnił Wojciech Świerczyński.

Nową zastępcą redaktora naczelnego „GW” została Aleksandra Klich, która będzie łączyła tę funkcję z zarządzeniem sobotnim „Magazynem Świątecznym”. Obecnie do jej zadań należy m.in. rozwój „Dużego Formatu” oraz działów Kultura i Opinie „Gazety Wyborczej”.

Pierwszym zastępcą redaktora naczelnego „GW” jest Jarosław Kurski, a drugim Piotr Stasiński. Z redakcją żegna się natomiast Wojciech Fusek, który przez trzy lata jako zastępca redaktora naczelnego odpowiadał za cyfryzację dziennika, a ogółem pracował w nim przez 25 lat.

Nowym redaktorem naczelnym „Dużego Formatu” został Mariusz Burchart. Zastąpił Włodzimierza Nowaka, z którym „GW” rozstaje się po ponad 20 latach pracy (szefem „Dużego Formatu” Nowak był przez ostatnie cztery lata).

Barbara Piegdoń-Adamczyk, zajmująca stanowisko wydawcy „Książek. Magazynu do czytania”, poszerzyła swoje obowiązki i jako wydawca obszaru Kultura nadzoruje też pracę działu Kultura „GW”. Szefem tego działu został Jędrzej Słodkowski, do tej pory jeden z dziennikarzy działu  Kultura. Natomiast Katarzyna Staszak, dotychczasowa redaktor naczelna tygodnika „Tylko Zdrowie”, jest obecnie wydawcą obszaru Zdrowie i Nauka „Gazety Wyborczej”.

Szefem redakcji serwisu Wyborcza.pl. został Roman Imielski, dotychczas sekretarz redakcji „Gazety Wyborczej”. Witryna wkrótce ma zostać udostępniona w nowej odsłonie. Przez ostatnie trzy lata jego szefową była Małgorzata Plawgo.

Nowym dyrektorem działu sprzedaży „Gazety Wyborczej” została Joanna Kwas, poprzednio dyrektor działu sprzedaży bezpośredniej dziennika, a wcześniej marek prasowych Agory. Jej najważniejsze zadania na nowym stanowisku to wsparcie kierownictwa dziennika w realizacji celów strategicznych oraz rozwój oferty reklamy internetowej. Przez ostatnie trzy lata działem sprzedaży „GW” kierowała Elżbieta Nowacka.

Agora w zeszłym tygodniu porozumiała się ze związkiem zawodowym co do zwolnień grupowych, które potrwają do końca br. i obejmą maksymalnie 135 pracowników, głównie z zespołu „Gazety Wyborczej”. Jednocześnie firma zdecydowała się zakończyć wydawanie bezpłatnego dziennika „Metrocafe.pl” (wcześniej funkcjonującego pod nazwą „Metro”) - jego ostatni numer ukaże się w piątek.

Z danych ZKDP wynika, że w sierpniu br. sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wyniosła 132 766 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Awanse i zwolnienia w „Gazecie Wyborczej”: Wójcik wydawcą, Klich wicenaczelną, Imielski szefem Wyborcza.pl

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam M.
Nie piszecie o najważniejszym, ponoć sam Adam ma wkrótce przejść na zasłużoną emeryturę;-)
odpowiedź
User
Mariusz
Napiszcie o podwyżkach ceny GW od pn. Myślę, że to kwestiach tygodni jak sprzedaż spadnie poniżej 100 tys.
odpowiedź
User
ghjkk
Zwolnienie Michnika jest z biznesowego punktu widzenia spóźnione o 15 lat.
odpowiedź