SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Awanse i zwolnienia w „Gazecie Wyborczej”: Wójcik wydawcą, Klich wicenaczelną, Imielski szefem Wyborcza.pl

W redakcji „Gazety Wyborczej” (Agora) Jerzy Wójcik objął funkcję wydawcy, a Aleksandra Klich - zastępcy redaktora naczelnego. Nowe stanowiska objęli też Michał Wybieralski, Aleksandra Sobczak, Patrycja Maciejewicz, Jędrzej Słodkowski, Mariusz Burchart i Roman Imielski. Zwolnieni zostali natomiast Wojciech Fusek i Włodzimierz Nowak.

Article

Jerzy Wójcik, był dotychczas jednym z redaktorów naczelnych „Gazety Wyborczej”. Jako wydawca dziennika odpowiada m.in. za wyniki finansowe „GW” i realizację jej celów strategicznych. Na co dzień kieruje pracami zespołów sprzedaży, działów wsparcia, marketingu i promocji oraz redakcji, także lokalnych oddziałów „GW”. Poprzednio funkcję wydawcy dziennika pełnił Wojciech Świerczyński.

Nową zastępcą redaktora naczelnego „GW” została Aleksandra Klich, która będzie łączyła tę funkcję z zarządzeniem sobotnim „Magazynem Świątecznym”. Obecnie do jej zadań należy m.in. rozwój „Dużego Formatu” oraz działów Kultura i Opinie „Gazety Wyborczej”.

Pierwszym zastępcą redaktora naczelnego „GW” jest Jarosław Kurski, a drugim Piotr Stasiński. Z redakcją żegna się natomiast Wojciech Fusek, który przez trzy lata jako zastępca redaktora naczelnego odpowiadał za cyfryzację dziennika, a ogółem pracował w nim przez 25 lat.

Nowym redaktorem naczelnym „Dużego Formatu” został Mariusz Burchart. Zastąpił Włodzimierza Nowaka, z którym „GW” rozstaje się po ponad 20 latach pracy (szefem „Dużego Formatu” Nowak był przez ostatnie cztery lata).

Barbara Piegdoń-Adamczyk, zajmująca stanowisko wydawcy „Książek. Magazynu do czytania”, poszerzyła swoje obowiązki i jako wydawca obszaru Kultura nadzoruje też pracę działu Kultura „GW”. Szefem tego działu został Jędrzej Słodkowski, do tej pory jeden z dziennikarzy działu  Kultura. Natomiast Katarzyna Staszak, dotychczasowa redaktor naczelna tygodnika „Tylko Zdrowie”, jest obecnie wydawcą obszaru Zdrowie i Nauka „Gazety Wyborczej”.

Szefem redakcji serwisu Wyborcza.pl. został Roman Imielski, dotychczas sekretarz redakcji „Gazety Wyborczej”. Witryna wkrótce ma zostać udostępniona w nowej odsłonie. Przez ostatnie trzy lata jego szefową była Małgorzata Plawgo.

Nowym dyrektorem działu sprzedaży „Gazety Wyborczej” została Joanna Kwas, poprzednio dyrektor działu sprzedaży bezpośredniej dziennika, a wcześniej marek prasowych Agory. Jej najważniejsze zadania na nowym stanowisku to wsparcie kierownictwa dziennika w realizacji celów strategicznych oraz rozwój oferty reklamy internetowej. Przez ostatnie trzy lata działem sprzedaży „GW” kierowała Elżbieta Nowacka.

Agora w zeszłym tygodniu porozumiała się ze związkiem zawodowym co do zwolnień grupowych, które potrwają do końca br. i obejmą maksymalnie 135 pracowników, głównie z zespołu „Gazety Wyborczej”. Jednocześnie firma zdecydowała się zakończyć wydawanie bezpłatnego dziennika „Metrocafe.pl” (wcześniej funkcjonującego pod nazwą „Metro”) - jego ostatni numer ukaże się w piątek.

Z danych ZKDP wynika, że w sierpniu br. sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wyniosła 132 766 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Awanse i zwolnienia w „Gazecie Wyborczej”: Wójcik wydawcą, Klich wicenaczelną, Imielski szefem Wyborcza.pl

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam M.
Nie piszecie o najważniejszym, ponoć sam Adam ma wkrótce przejść na zasłużoną emeryturę;-)
52 15
odpowiedź
User
Mariusz
Napiszcie o podwyżkach ceny GW od pn. Myślę, że to kwestiach tygodni jak sprzedaż spadnie poniżej 100 tys.
59 12
odpowiedź
User
ghjkk
Zwolnienie Michnika jest z biznesowego punktu widzenia spóźnione o 15 lat.
79 18
odpowiedź
User
DW
Najbardziej żal Włodzimierza Nowaka. Ehh... gimbaza zostaje.
25 12
odpowiedź
User
tutaj
O upadku Agory będą uczyć w szkołach handlowych...
70 19
odpowiedź