SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Axel Springer znika z giełdy. KKR wykupi z rynku 44,9 procent akcji

Koncern Axel Springer zapowiedział, że zamierza wycofać się z niemieckiej giełdy. Decyzja ma związek z wcześniejszą umową z KKR, w ramach której amerykański fundusz wykupi 44,9 proc. akcji od drobniejszych udziałowców. Po zakończeniu tej operacji udziałowcami Axel Springer będą KKR, Friede Springer oraz obecny szef koncernu Mathias Doepfner.

Mathias Döpfner, szef Axel Springer, fot. Axel Springer Article

W sierpniu 2019 r. poinformowano, że amerykański fundusz KKR ma przejąć za kwotę 2,9 mld euro 43,5 proc. akcji niemieckiego koncernu medialnego Axel Springer. W listopadzie ub.r. Komisja Europejska udzieliła zgody na zmiany własnościowe w spółce.

Axel Springer znika z giełdy

Teraz partnerzy porozumienia powiadomili, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Axel Springer skieruje do giełdy we Frankfurcie, na której jest notowany wniosek o wycofanie akcji spółki z obrotu.

Udziały będące obecnie przedmiotem handlu na parkiecie zostaną wykupione przez KKR. W komunikacie poinformowano że w sumie amerykański fundusz przejmie z rynku 44,9 proc. akcji spółki w cenie 36 euro za sztukę.  

KKR największym udziałowcem

Po wykupie akcji przez KKR stanie się on największym udziałowcem w Axel Springer. Pozostałe udziały pozostaną w rękach Friede Springer, wdowy po Axelu Springerze oraz Mathiasa Doepfnera, który obecnie kieruje niemieckim koncernem.

Partnerzy umowy wyjaśniają, że wycofanie spółki z giełdy pozwoli jej na szybszy rozwój segmentu cyfrowego oraz umożliwi swobodniejsze dokonywanie akwizycji bez udziału giełdowych inwestorów, którzy wcześniej często byli sceptyczni wobec takich operacji.

Obecna kapitalizacja Axel Springer wynosi 6,8 mld euro. W grudniu ub.r. pojawiły się nieoficjalne informacje o tym że Axel Springer jest zainteresowany przejęciem agencji informacyjnej Reuters.

Z kolei jesienią 2019 r. zapowiedziano redukcje zatrudnienia w wydawanych przez Springera niemieckich dziennikach „Welt” i „Bild”, w tym drugim nawet o 20 proc. Zwolnienia mają związek z likwidacją większości terenowych oddziałów wspomnianych gazet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Axel Springer znika z giełdy. KKR wykupi z rynku 44,9 procent akcji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fakt
Syjonistyczni amerykanscy zydzi wykupja niemieckich syjonistycznych zydow i dale beda robic syjonistyczna propogande - media maja włascicieli a oni maja preferencje polityczne i chca zarzadzac masami takie sa fakty
2 0
odpowiedź