SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Będzie nowy konkurs na dwóch członków zarządu TVP

Nowy prezes Telewizji Polskiej Janusz Daszczyński nie będzie jednoosobowo zarządzał spółką. Rada nadzorcza zdecydowała, że na dwa pozostałe stanowiska członków zarządu TVP ogłoszony zostanie nowy konkurs.

Janusz Daszczyński Article

Daszczyński na prezesa TVP wybrany przez radę nadzorczą został w połowie czerwca br., a w połowie lipca br. jego wybór zaakceptowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Rada nadzorcza zdecydowała też, że członkami zarządu TVP mają zostać Marian Zalewski i Wiesław Rola. KRRiT odrzuciła jednak te kandydatury.

W związku z tą sytuacją rada nadzorcza miała kilka opcji. Mogła zdecydować o rozpisaniu konkursu uzupełniającego skład zarządu o dwóch członków albo rekomendować KRRiT innych kandydatów z ostatniego etapu konkursu, mogła też pozostawić jednoosobowy zarząd spółki (co skutkowałoby powołaniem w firmie dyrektorów generalnych) lub uzupełnić go o kogoś spośród członków rady.

Na środowym posiedzeniu rada nadzorcza podtrzymała swą decyzję z 23 marca br., w której opowiedziała się za trzyosobowym składem zarządu TVP.  Tym samym postanowiła przeprowadzić konkurs uzupełniający na stanowiska dwóch członków zarządu. Ma on się zakończyć najpóźniej 31 grudnia br.

Do czasu powołania nowych członków zarządu Janusz Daszczyński samodzielnie zarządzać będzie spółką. Swoją kadencję nowy prezes TVP rozpoczął dzisiaj. Stało się to możliwe po tym jak we wtorek walne zgromadzenie akcjonariuszy TVP udzieliło absolutorium odchodzącemu zarządowi nadawcy, którym kierował Juliusz Braun.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Będzie nowy konkurs na dwóch członków zarządu TVP

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Folkowisko
Taka dezycja to całkowite zdezawuowanie jednego z kandydatów. W dodatku to zakwestiowanie jego wieloletniego dorobku zawodowego w zarządzie TVP. Szkoda, bo to wysoce niesprawiedliwe dla tego gościa. To dobry fachowiec i przyzwoity człowiek.
14 27
odpowiedź
User
gitez
a Ty "Jon" jakiego koloru jesteś ? Czerwonego, niebieskiego czy - co nie daj bóg, czarnego ? :-)
9 10
odpowiedź
User
Syk
Nie będzie jednoosobowego zarządu.... , ale " Dachówa" do wyborów sam rządzi ;) I po co tak ściemniać ???
10 10
odpowiedź
User
Marek
Taka dezycja to całkowite zdezawuowanie jednego z kandydatów. W dodatku to zakwestiowanie jego wieloletniego dorobku zawodowego w zarządzie TVP. Szkoda, bo to wysoce niesprawiedliwe dla tego gościa. To dobry fachowiec i przyzwoity człowiek.

Nie ma co bronić Mariana. To żenada do czego doprowadził AF i APTiF a Technologie to pośmiechowisko.
30 10
odpowiedź
User
j
ci, co odeszli, odeszli bez szwanku, NIESTETY. CI CO PRZYJDĄ TEŻ SIĘ NACHAPIĄ, A TEN CO JUŻ JEST. WYKONA WSZYSTKIE POLECENIA TYCH CO BĘDĄ JE WYDAWAĆ.
12 11
odpowiedź