SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka ws. koronawirusa: sklepy czynne krócej, płyn dezynfekujący i chusteczki dla klientów, rotacyjny system pracy

W związku z epidemią koronawirusa sklepy Biedronka przez najbliższy tydzień będą czynne w godz. 8-20, przy wejściu dostępny będzie płyn dezynfekujący, a przy kasach nawilżane chusteczki. Firma pozwoli swoim pracownikom, którzy ukończyli 60 lat, nie przychodzić do pracy, będzie im wypłacać normalnie pensję.

fot. Jeronimo Martins / BiedronkaArticle

W godz. 8-20 będą czynne wszystkie sklepy Biedronka, dotychczas były otwarte zazwyczaj od godz. 6 do 21-22. W komunikacie zaznaczono, że zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, ale nie później niż do 23 marca

Przy wejściu do sklepów stopniowo będą wprowadzane podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów, a przy kasach pojawią się nawilżane chusteczki Dada. Przy kasach pojawi się też oznaczenie wskazujące odległości 1 metra, które między sobą powinny zachować stojące w kolejce osoby.

Ponadto pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by w każdym sklepie przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane, w zależności od jego powierzchni.

Od paru dni w sklepach Biedronka są komunikaty przypominające klientom o konieczności używania rękawiczek przy pakowaniu pieczywa oraz plakaty przygotowane przez PZH, które pokazują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Takie wskazówki są przekazywane również za pomocą systemu głosowego w sklepach.

Klienci są zachęcani do płacenia kartą za zakupy, a ci mający karty lojalnościowe Moja Biedronka - żeby nie dawały ich kasjerom, tylko podawały swój numer telefonu.

Pracownicy z maseczkami i rękawiczkami, seniorzy nie muszą pracować

Dla swoich pracowników sieć Biedronka przygotowała plakaty i uruchomiła infolinię dotyczącą koronawirusa, a także zapewniła żele dezynfekujące (certyfikowane mydła z właściwościami dezynfekującymi od dawna są dostępne na zapleczach sklepów). W najbliższym czasie firma udostępni kasjerom jednorazowe maseczki i rękawiczki, a także planuje montaż osłon pleksi przy stoiskach kasowych (firma zaznacza, że realizacja tego planu będzie przebiegała stopniowo i jest ściśle związana z dostępnością na rynku tego typu rozwiązań).

Ponadto wprowadzono rotacyjny system pracy. Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu.

Pracownicy mające ponad 60 lat (osoby w tym wieku są w grupie podwyższonego ryzyka przy infekcji koronawirusem) mogą skorzystać z możliwości zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze.

- Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji - komentuje Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

W całym kraju działa nieco ponad 3 tys. sklepów Biedronka. W ub.r. ich przychody sprzedażowe zwiększyły się o 7,9 proc. do 12,621 mln euro, a w ujęciu like-for-like wzrost wyniósł 5,8 proc. Liczba sklepów zwiększyła się o 102 do 3 002. W br. ma przybyć ponad 100, a w tysiącu będą działały kasy samoobsługowe.

Na początku marca Biedronka rozpoczęła promocję, w ramach której na stałe obniża ceny 100 produktów podstawowego użytku.

Dołącz do dyskusji: Biedronka ws. koronawirusa: sklepy czynne krócej, płyn dezynfekujący i chusteczki dla klientów, rotacyjny system pracy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Może wreszcie rodacy nauczą się stać w kolejkach bez popychania wózkami i bez ręcznego przesuwania towaru na taśmie, bo nie może poczekać 10 sekund aż taśma sama się przesunie.
odpowiedź
User
omd
Super! Bezpieczniej i dla pracowników i dla klientów - pod warunkiem, że się dostosują.
odpowiedź