SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka szkoli pracowników za pomocą wirtualnej rzeczywistości

Jeronimo Martins Polska rozpoczyna szkolenia pracowników Biedronka, w którym będą używane okulary z wirtualną rzeczywistością (VR). W ośmiu placówkach Biedronki w Polsce pracownicy nauczą się z pomocą gogli VR wypieku pieczywa w piekarniach przysklepowych.

Testy gogli VR trwają już w sklepach w Warszawie, Bydgoszczy, Gliwicach, Łodzi, Jastrzębiu-Zdroju, Zielonej Górze i Koszalinie.

- Rozpoczęliśmy testy VR, bo jest to wygodne narzędzie, uczące w realistyczny sposób umiejętności, które są trudne lub kosztowne w nauce tradycyjnej. W tym momencie rozwiązanie wdrażamy przy jednym z najbardziej wymagających procesów w sklepie - wypieku pieczywa. Zaletą gogli VR jest to, że umożliwiają wielokrotne ćwiczenia, ale i popełnianie błędów w bezpiecznym środowisku. Są też atrakcyjnym elementem wdrażania do pracy nowych osób - mówi Katarzyna Kozyra, starszy menedżer ds. szkoleń w sieci Biedronka.

Jak wygląda szkolenie VR w Biedronce

Podczas szkolenia pracownik zakłada gogle VR, a do jego rąk trafiają dwa joysticki. Przenosi się w ten sposób do wirtualnego sklepu, w którym za pomocą pilotów i ruchów dłoni podnosi kartony z produktami, łapie szczypce do pieczywa, otwiera drzwi, podpisuje dokumenty, zakłada odzież ochronną. Są to czynności, które na co dzień wykonują pracownicy Biedronek w całej Polsce.

Szkolenie w wirtualnej rzeczywistości obejmuje trzy etapy: instruktaż wypieku, samodzielne wypiekanie (system na bieżąco ocenia pracę i daje uwagi) oraz sprawdzenie umiejętności (informacja zwrotna dla pracownika po zakończeniu pracy).

Ostatnim etapem szkolenia jest sprawdzenie się pod okiem opiekuna na sali sprzedaży w Biedronce.

Biedronka uruchomiła też dla pracowników wewnętrzny chatbot, dzięki któremu uzyskają za pomocą internetu spersonalizowane odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. oferty programów wsparcia.

W trzecim kwartale br. sprzedaż w sieci Biedronka wzrosła o 10,9 proc. do 3,2 mld euro. Natomiast sprzedaż w złotych w porównywalnej liczbie sklepów (LfL, like-for-like) poszła w górę o 7,8 proc. Na koniec września działały 2 932 sklepy Biedronka, o 32 więcej niż na koniec ub.r.

Dołącz do dyskusji: Biedronka szkoli pracowników za pomocą wirtualnej rzeczywistości

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zły_klient
Może w Biedronce najpierw naprawcie co chwilę wypadające klamki w lodówkach, a dopiero później stosujcie wirtualną rzeczywistość?!!!
odpowiedź
User
seba
mają opcje jak ustawiac palety w wyjściach bezpieczeństwa?
odpowiedź
User
WidzJacek
Najpierw niech zlikwidują ten ordynarny dzwonek jak w szkole nawołujący do otwarcia dodatkowej kasy.
odpowiedź