SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

British Telecom zapłaci 42 miliony funtów kary za łamanie umów z operatorami

Ofcom, brytyjski regulator rynku telekomunikacyjnego nałożył na koncern British Telecom (BT) karę w wysokości 42 milionów funtów za łamanie kontraktów z operatorami na dostarczanie infrastruktury szybkiego internetu. Dodatkowe 300 milionów BT ma zapłacić w ramach odszkodowań. To najwyższa kara nałożona przez Ofcom w historii brytyjskiej telekomunikacji.

Article

Jak donosi serwis Independent kara dla BT jest efektem przeprowadzonego przez Ofcom śledztwa dotyczącego działalności największej brytyjskiej firmy telekomunikacyjnej w latach 2013 – 2014.

W tym okresie BT miał wielokrotnie łamać postanowienia umów zawieranych z rozmaitymi partnerami biznesowymi, wśród których były m.in. lokalne sieci komórkowe czy dostawcy usług internetowych. BT zobowiązywał się do dostarczenia tym firmom infrastruktury dostępu do szybkiego internetu, po czym wielokrotnie przekraczał terminy wykonania zlecenia. Pomimo tego BT wykorzystując swoją mocną pozycję na rynku nie stosował zniżki opłat za wykonaną z opóźnieniem usługę, choć tego typu kary umowne były przewidziane w kontraktach.

Ofcom uznał działania BT za bezprawne i świadczące o wykorzystywaniu przez koncern dominującej pozycji na brytyjskim rynku. W efekcie regulator nałożył na koncern karę w wysokości 42 mln funtów. To najwyższa kwota jaką Ofcom ukarał jakikolwiek podmiot w swojej historii.

Dodatkowym obciążeniem dla BT będzie fakt, że firma została zobowiązana do wypłaty poszkodowanym partnerom biznesowym stosownych odszkodowań, których wysokość może sięgnąć kwoty 300 mln funtów.

W komunikacie Gavin Patterson, szef BT przyznał że koncern bardzo serio traktuje zarzuty ze strony Ofcomu i podejmie stosowne działania mające zapobiegać w przyszłości napiętnowanym przez regulatora praktykom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: British Telecom zapłaci 42 miliony funtów kary za łamanie umów z operatorami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl