SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Burda zmienia strukturę segmentu dla dzieci. Mariusz Ryznar na czele nowej spółki Blue Ocean

Wydawnictwo Burda International Polska z początkiem marca br. zmienia strukturę w segmencie skierowanym do dzieci. Powstanie nowa spółka Blue Ocean, na czele której stanie Mariusz Ryznar, dotychczasowy dyrektor dystrybucji Burdy. Zmienią się też role innych osób w wydawnictwie.

Mariusz RyznarArticle

Jak podano w komunikacie "firma Hubert Burda Media podjęła strategiczną decyzję wzmocnienia swojej struktury wydawniczej". W Polsce powstanie osobna spółka - Blue Ocean. Niemiecka centrala Burdy posiada identyczną spółkę od lat, rozwijając dziecięcy segment w Niemczech, i partnerując takim markom takich jak m.in. Lego czy Playmobil.

Polskiej spółce Blue Ocean od marca br. szefować będzie Mariusz Ryznar, który w październiku ub.r. został dyrektorem dystrybucji wydawnictwa, zastępując na tym stanowisku Jerzego Janczaka. Ryznar skoncentrować ma się na rozwoju magazynów i kolekcji, skierowanych do dzieci (zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych).

Ryznar pracuje w wydawnictwie Burda International Polska od 2004 roku; wcześniej był dyrektorem kolportażu w Vogel Burda Communication.

W związku z nową strukturą Burdy i obowiązkami Mariusza Ryznara, zmienią się też role trzech innych osób w wydawnictwie. Katarzyna Sobańska-Helman, która przez ostatnie lata - od 2015 roku - zarządzała biznesem książkowym Burdy w Polsce, wejdzie w skład zespołu zarządzającego i obejmuje stanowisko chief business development officera (CBDO). Obejmie stanowisko chief business development officera (CBDO), odpowiadając za obszar nowych mediów drukowanych i partnerstwa biznesowego. W nowej funkcji nadal będzie odpowiadała za rozwój biznesu książek, kolekcji Burdy, prenumeraty oraz koncentrowała się na budowaniu nowych relacji z partnerami zewnętrznymi. Będzie raportowała do CEO Alexandra Sorga.

Tomasz Kałuża zostaje dyrektorem dystrybucji i będzie odpowiadał za dystrybucję wszystkich magazynów oraz kolekcji, wydawanych i zarządzanych przez Burdę. Będzie raportował do Justyny Namięty.

Natomiast Łukasz Wolak awansuje na stanowisko dyrektora działu książek w Burdzie. Będzie odpowiadał za wszystkie aspekty zarządzania operacyjnego i rozwój biznesu książkowego., a raportować ma do Katarzyny Sobańskiej-Helman.

W portfolio Burda International Polska znajduje się ponad 60 magazynów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Burda zmienia strukturę segmentu dla dzieci. Mariusz Ryznar na czele nowej spółki Blue Ocean

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenek
To ciekawa fucha takie budowanie "nowych relacji z partnerami zewnętrznymi".
odpowiedź
User
Gdyby
W tych nieszczęsnych komentarzach, gdy zamykano chyba Chipa, pojawił się jeden głos, że teraz będą cięcia nazwane reorganizacjami i optymalizacjami średnio co dwa-trzy miesiące. Na razie sprawdza się co do joty.
odpowiedź