SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„CD-Action” liderem wśród pism komputerowych. „Komputer Świat” stracił najwięcej

W sierpniu 2017 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród magazyny komputerowych i o grach był miesięcznik „CD-Action”. Minimalnym wzrostem sprzedaży pochwalić się mógł „CD-Action”, a najwięcej stracił „Komputer Świat” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Sprzedaż ogółem magazynu „CD-Action” (Wydawnictwo Bauer) w sierpniu 2017 roku wyniosła 89 764 egz., czyli o 3 egz. więcej niż w sierpniu 2016 roku - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. W ujęciu procentowym wynik ten wzrósł mniej niż o 0,01 proc.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą pozycję zajął „PC Format” (Wydawnictwo Bauer). Jego sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 33 487 egz., po spadku o 21,21 proc.

Oczko niżej znalazł się „Komputer Świat” (Ringier Axel Springer Polska), który zanotował największy spadek sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego - o 23,46 proc. do 26 995 egz.

W sierpniu 2017 roku w porównaniu do poprzedniego miesiąca jedyny spadek sprzedaży ogółem odnotował „Komputer Świat” - było to o 17,87 proc.

Największy wzrost, wynoszący 59,33 proc., zanotował „PC Format”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „CD-Action” liderem wśród pism komputerowych. „Komputer Świat” stracił najwięcej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl