SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio zaczyna „Choinki Jedynki”, obrazki do licytacji charytatywnych namalują Gonera, Węgiel, Szabłowska i Jakimowicz

W niedzielę 20 października rusza osiemnasta edycja charytatywnej akcji „Choinki Jedynki” organizowanej przez Program I Polskiego Radia. Honorowy patronat nad akcją objęła żona Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda. Wsparcie zostanie przekazane Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i podopiecznych Fundacji „Wspólnota nadziei”.

Article

Akcja - prowadzona na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" i wybranej przez nią organizacji pożytku publicznego - rozpocznie się od specjalnej audycji w radiowej Jedynce, którą w niedzielę od godz. 17.00 poprowadzą wspólnie Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych.

Tegoroczna edycja akcja potrwa do 7 grudnia. Fundusze zbierane będą poprzez licytację świątecznych obrazków namalowanych przez dzieci oraz wspierających akcję dorosłych „Przyjaciół Jedynki”. Prace dzieci przeznaczone na licytację wyłonione zostaną w konkursie rysunkowym, który ogłoszony zostanie na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Dorośli stworzą swoje prace w niedzielę 1 grudnia br. podczas spotkania w gmachu Polskiego Radia w Warszawie. W tym roku obecność potwierdzili już: Anna Jurksztowicz, Marzena Kawa, Wanda Kwietniewska, Nela Mała Reporterka, Roksana Węgiel, Maria Szabłowska, Robert Gonera, Jarosław Jakimowicz, prof. Henryk Skarżyński, Stanisław Soyka i Maciej Szymanowicz. Temat wszystkich prac to „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia".

Licytacja obrazków w radiowej Jedynce potrwa od 2 do 7 grudnia br. Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 licytowane będą prace dorosłych. 7 grudnia w godz. 8.00-19.30 w przeprowadzona zostanie licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie i 12 prac podopiecznych obu fundacji „Mimo Wszystko” oraz „Wspólnota nadziei”. Od 21 do 30 listopada wybrane przez jury prace dziecięce omówione zostaną na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycjach: „Cztery pory roku" (godz. 9.00-12.00) i „Ekspres Jedynki" (godz. 15.00-17.30).

W tym roku wsparcie otrzymają podopieczni Fundacji „Wspólnota nadziei" z Bolechowic. Fundacja prowadzi zajęcia terapeutyczne i edukację dla dorosłych autystyków, którzy w dzieciństwie nie mieli szansy otrzymać fachowej pomocy, ponieważ wtedy jeszcze taka nie istniała.

20 października pod adresem choinkijedynki.polskieradio.pl uruchomiony zostanie również serwis dotyczący akcji. W ubiegłorocznej edycji akcji „Choinki Jedynki” zebrano ponad 206 tys. zł.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że od lipca do września br. Jedynka miała 6,1 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio zaczyna „Choinki Jedynki”, obrazki do licytacji charytatywnych namalują Gonera, Węgiel, Szabłowska i Jakimowicz

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nie-słuchacz
jakimowicz to w ramach akcji podreperowywania budżetu po straconej roli? biedak :)
odpowiedź
User
Gość X
Tylko nie Węgiel. Lepsza byłaby Sarsa i Szroeder.
odpowiedź
User
Grzyb
Tak się zastanawiam, czy oni zaczęli trochę spóźnieni, czy trochę za wcześnie...
odpowiedź