SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyber bezpieczeństwo głównym priorytetem technologicznym dla szefów firm

Jeśli chodzi o aspekty technologiczne codziennej działalności, najważniejszym priorytetem dla szefów firm z USA i Europy jest cyberbezpieczeństwo. Nieco inne podejście mają badani w Azji.

fot. Shutterstock.com Article

Z badania CNBC, MindMover i Lightspeed GMI, w którym udział wzięło ponad 500 członków kierownictwa przedsiębiorstw, wynika, że dla ponad połowy respondentów z USA oraz 41 proc. z Europy głównym priorytetem technologicznym na najbliższe 12 miesięcy jest cyberbezpieczeństwo.

Tymczasem w regionie Azji i Pacyfiku cyberbezpieczeństwo znalazło się na dalszym miejscu, wskazane tylko przez co czwartego badanego. Istotniejsze okazały się takie aspekty jak m-commerce, internet rzeczy czy rozwój aplikacji mobilnych.

Powszechne obawy odnośnie bezpieczeństwa wśród szefów firm potwierdzają także inne badania. Przykładowo przeprowadzone w 2015 r. przez PwC wśród CEO firm wykazało, że cyberzagrożenia, w tym brak bezpieczeństwa danych, stanowią obszar "głębokiego niepokoju" dla 45 proc. badanych z USA i 21 proc. na całym świecie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyber bezpieczeństwo głównym priorytetem technologicznym dla szefów firm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl