SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat z zarządem na kolejne trzy lata, zamiast dywidendy obniżka zadłużenia

Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu wybrała na kolejną, trzyletnią kadencję zarząd spółki w dotychczasowym składzie. Jednocześnie władze spółki zarekomendowały walnemu zgromadzeniu, żeby nie wypłacać dywidendy z zeszłorocznego zysku, tylko przeznaczyć go na kapitał zapasowy.

Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu Article

W zarządzie Cyfrowego Polsatu przez najbliższe trzy lata zasiadać będą Tobias Solorz jako prezes, Dariusz Działkowski jako członek zarządu ds. technicznych, Tomasz Szeląg jako członek zarządu ds. finansowych oraz Tomasz Gillner-Gorywoda, Aneta Jaskólska, Agnieszka Odorowicz i Maciej Stec jako członkowie.

W zarządzie zdecydowanie najkrótszy staż ma Agnieszka Odorowicz, która została do niego powołana z początkiem marca br. Z kolei Tomasz Szeląg w marcu objął funkcję szefa finansowego we wszystkich spółkach Grupy Cyfrowy Polsat.

W ub.r. spółka Cyfrowy Polsat zanotowała 446,15 mln zł zysku netto (cała grupa kapitałowa miała 9,82 mld zł wpływów i 1,16 mld zł zysku netto). W zeszłym tygodniu rada nadzorcza spółki przychyliła się do wniosku zarządu, żeby zeszłorocznego zysku nie wypłacać akcjonariuszom w formie dywidendy, tylko przeznaczyć w całości na kapitał zapasowy.

- Mając na uwadze relatywnie wysoki poziom obecnego zadłużenia grupy kapitałowej spółki, zarząd konsekwentnie dąży do jego redukcji. Zgodnie z przyjętymi założeniami strategicznym celem polityki zarządzania zasobami kapitałowymi jest obniżenie wskaźnika całkowitego zadłużenia netto grupy kapitałowej spółki - dług netto do EBITDA - poniżej poziomu 1,75 w możliwie krótkim terminie. Szybka realizacja tego celu umożliwiłaby rewizję polityki dywidendy i powrót do regularnych wypłat część wypracowanego zysku począwszy od 2017 roku - tłumaczy Cyfrowy Polsat w komunikacie giełdowym.

W pierwszym kwartale br. Grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,36 mld zł wpływów ze sprzedaży i 178,5 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat z zarządem na kolejne trzy lata, zamiast dywidendy obniżka zadłużenia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciek
Jako abonent spokojnie daję moje absolutorium zarządowi. Dobra robota. Sprawiliście, że bez zastanawiania wziąłem sobie net mobilny, bo po prostu jest lepszy i tańszy niż dotychczasowy z kabla. No i tylko w CP jestem sobie w stanie pozwolić na pakiet tv premium.
8 9
odpowiedź
User
Rafał
No to akurat nie mi oceniać czy na dywidendę czy na długi - nie mam akcji CP więc jakby nie jestem zainteresowany. Bardziej interesuje mnie oferta programowa, która wg mnie jest obecnie najlepsza na rynku. Mam to szczęście, że właśnie kończy mi się umowa u dotychczasowego operatora i przechodzę do CP - pewnie zdecydowała oferta na EURO i Eleven, ale czymś trzeba przyciągnąć Klienta - właśnie to zrobili.
8 9
odpowiedź