SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Czabański odwołał posiedzenie Rady Mediów Narodowych dot. szefów PAP i Radia Wrocław oraz dyrektorów TVP

Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, niespodziewanie odwołał jej czwartkowe posiedzenie. Poinformował o tym innych członków Rady w środę po południu, nie podając przyczyny. - Nie wiem, co się stało, to miało być szalenie ważne posiedzenie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka w Sejmie (fot. PAP/Marcin Obara) Article

Posiedzenie zapowiadane było od dwóch tygodni. Członkowie Rady Mediów Narodowych mieli na nim zająć się trzema pilnymi sprawami: oceną nowego kandydata na prezesa Polskiej Agencji Prasowej, rozwiązaniem konfliktu w Radiu Wrocław i zatrudnieniem dwóch dyrektorów TVP: Stanisława Bortkiewicza i Marcina Wolskiego.

W weekend Jolanta Hajdasz, szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy, rekomendowana na funkcję prezesa PAP przez radę nadzorczą firmy poinformowała, że rezygnuje z ubiegania się o to stanowisko. - Rada Mediów Narodowych w minionym tygodniu złożyła mi propozycję objęcia funkcji członka zarządu Polskiej Agencji Prasowej w miejsce wcześniej proponowanej mi funkcji prezesa. W sytuacji, w której nie jest mi znane nazwisko nowego prezesa, uznałam, że moje wcześniejsze deklaracje o gotowości podjęcia pracy w tej instytucji nie są już wiążące i zrezygnowałam z przyjęcia tej propozycji - uzasadniała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Do wczorajszego wieczora Krzysztof Czabański nie przedstawił innym członkom RMN nazwiska żadnego kandydata. Jedynym zgłoszonym jest obecnie Roman Młodkowski.

W przypadku dyrektorów TVP Rada miała zająć się zarzutami wobec Stanisława Bortkiewicza o współpracę z Służbą Bezpieczeństwa oraz wątpliwościami wokół zamówienia przez szefostwo TVP2 serialu „Pod wspólnym niebem”, którego współtwórcą jest szef tej anteny Marcin Wolski.

Trzecim kluczowym zagadnieniem miało być rozstrzygnięcie konfliktu w Radiu Wrocław. Rada nadzorcza tej rozgłośni zawiesiła w obowiązkach prezesa Tomasza Dudy. W jego obronie list do RMN napisali związkowcy z rozgłośni, natomiast sam Duda zwrócił się do RMN z prośbą o wysłuchanie argumentów. Tymczasem rada nadzorcza stacji wyznaczyła już kandydatkę na nowego prezesa, jest nią Jolanta Piątek.

W środowe popołudnie członkowie RMN otrzymali esemesy i jednozdaniowe maile z biura Rady, odwołujące spotkanie. - Nie podano nam żadnego powodu, nikt nas nie informuje, dlaczego to tak szalenie ważne posiedzenie zostało odwołane. Co więcej: nie ma nowego terminu posiedzenia, a wiele pilnych i ważnych spraw czeka na rozwiązanie. Nie wiem, co o tym myśleć - komentuje Juliusz Braun dla Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Czabański nie odpowiedział na nasze pytanie o powody odwołania posiedzenia. W środę zaczęło się posiedzenie Sejmu, które będzie kontynuowane w czwartek i piątek. Rozpatrywane są podczas niego m.in. prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Troje członków RMN: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka to posłowie PiS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czabański odwołał posiedzenie Rady Mediów Narodowych dot. szefów PAP i Radia Wrocław oraz dyrektorów TVP

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
piSS ci mordę zdradziecką lizał
Czyli głębokie problemy etyczne oraz oceny moralne pozostaną nierozstrzygnięte ? Spory kompetencyjne nie zostaną - nam maluczkim- wyjaśnione ? I jak tu żyć towarzyszu Czabański bez drogowskazów moralnych, które wyznaczacie? No jak żyć ?
13 0
odpowiedź
User
Ale!
Nie mógł się dodzwonić na Nowogrodzką po instrukcje, palant
18 0
odpowiedź
User
XYZ
Az taka kolejka jest przed gabinetem prezesa, że antyszambrując przez dwa tygodnie nie dostał się na widzenie?
13 0
odpowiedź
User
Piotr
Az taka kolejka jest przed gabinetem prezesa, że antyszambrując przez dwa tygodnie nie dostał się na widzenie?

Adrian czeka miesiącami na widzenie a Ty byś chciał, żeby prezes przyjął Krzysztofa w 2 tygodnie? U prezesa fory ma tylko Mariusz - wchodzi kiedy chce.
9 0
odpowiedź
User
Aver
Tow. Czabański z dwójką posłów decyduje o tym kto będzie dyrektorem w TVP ? To jakaś paranoja, RMN do natychmiastowej likwidacji.
12 1
odpowiedź
User
gość
Radio Wrocław z radia regionalnego z ambicjami staje się politycznym gó...em.
10 1
odpowiedź
User
jan
moze nie dostal instrukcji, a malo czasu zeby sie ich wyuczyc na pamiec ?
6 0
odpowiedź
User
słuchacz
Pewnie nie wiecie ,że dzisiejszy Pan Przewodniczący Rady Mediów Narodowych za czasów PRL był wieloletnim członkiem ( 13 lat) jedynie słusznej partii PZPR. Skąd PiS bierze takie kadry. Trzeba przeprowadzić lustrację tej instytucji.
10 0
odpowiedź
User
mary
Po raz kolejny zastanawiam się po co ta Rada jest, poza dodatkowym miejscem zatrudnienia dla tuz rynku medialnego jak Czabański lub Lichocka...
6 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing