SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dane PBC w płatnej aplikacji na smartfony

Polskie Badania Czytelnictwa udostępniły płatną aplikację na smartfony z danymi o czytelnictwie badanych tytułów prasowych. Jest ona dostępna w wersjach na telefony z systemami iOS i Android.
 

Article

Aplikacja skierowana jest do wydawców, media plannerów, reklamodawców, kadry zarządzającej, pracowników marketingu, działów handlowych, redakcji czy działów PR.

 - Chcemy zachęcić planerów i marketerów do częstszego sięgania po tytuły prasowe w komunikacji rynkowej, ułatwić im dostęp do naszych danych -  mówi Adam Wojdyło, szef PBC. - Zdarza się, że na spotkaniu, czy u klienta jesteśmy w potrzebie sprawdzenia chociażby struktury pisma po demografii czy sprawdzenia portfolio tytułów danego wydawcy - taki przykład wykorzystania aplikacji podaje.

W aplikacji znaleźć można zasięgi tytułów oparte na wskaźniku CPW (Czytelnictwo Przeciętnego Wydania). Dane dostępne są dla całego kraju jak i poszczególnych województw. Wyniki można przeglądać względem podstawowych zmiennych społeczno-demograficznych jak płeć, wiek, wykształcenie czy status społeczny. Dane prezentowane w aplikacji dotyczą ostatnich sześciu fal badania (sześciu miesięcy).

Aplikację można kupić w App Store i Google Play. Za dostęp do aktualnych sześciu fal badania zapłacić trzeba 1,79 euro. Co miesiąc będzie oferowany update uzupełniony o dane z nowych fal. Jego koszt będzie podobny do kosztu aplikacji.

Dołącz do dyskusji: Dane PBC w płatnej aplikacji na smartfony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl