SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Demonstrujący przed Sejmem i Pałacem Prezydenckim atakowali reporterów TVP Info. „Telewizja reżimowa” (wideo)

W piątek w nocy uczestnicy protestu pod Sejmem starali się zagłuszyć relacjonującego te wydarzenia reportera TVP Info Przemysława Toczka. Stacja podała, że uszkodzili też jej kamerę. Do kolejnych ataków na dziennikarza TVP doszło podczas sobotniej demonstracji.

fot. twitter.com/macdac Article

Do incydentu doszło po północy. Kiedy Przemysław Toczek z operatorem przygotowywali się do relacji na żywo, otoczyli ich demonstranci. Niektórzy trąbili, inni krzyczeli „Telewizja reżimowa” i „Oszuści”. Przed dziennikarzem wymachiwano też flagami Polski i Unii Europejskiej. Tak samo zachowywali się, kiedy reporter zaczął już relację.

Podobnie niektórzy demonstranci zachowywali się przy kolejnych wejściach antenowych dziennikarza. W TVP Info podano, że uszkodzili też kamerę stacji.

To kolejna sytuacja tego rodzaju. W maju br. podczas marszu KOD obrażana była reporterka TVP Info Małgorzata Walaczak, a w kwietniu w czasie pogrzebu płk. Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” uczestnicy wyrwali kable z wozu transmisyjnego TVN24. Natomiast w grudniu ub.r. podczas miesięcznicy smoleńskiej zaatakowano reportera TVP Info Radomira Wita.

Demonstranci zebrali się w piątek wieczorem pod Sejmem po tym, jak w związku z zablokowaniem mównicy na sali plenarnej przez posłów PO i Nowoczesnej marszałek zorganizował posiedzenie w sali kolumnowej, gdzie przegłosowano m.in. ustawę budżetową.

 

Wydarzenia w Sejmie od popołudnia relacjonowały wszystkie media, które tym samym zakończyły akcję #Dzieńbezpolityków zorganizowaną przez ponad 30 redakcji w proteście przeciw nowym zasadom pracy dziennikarzy w parlamencie.

W sobotę około południa zaczęła się demonstracja środowisk opozycyjnych, która potem przeszła pod Pałac Prezydencki. Niektórzy protestujący atakowali reportera TVP Info: zagłuszali go, obrażali i szarpali.

Takie zachowanie demonstrantów skrytykowali na Twitterze niektórzy dziennikarze. - Skandaliczne traktowanie dziennikarza TVP Info teraz na antenie przez uczestników demonstracji  pod Sejmem. O taką wolność walczycie? - zapytał Szymon Jadczak. - Prośba do KOD. Nie utrudniajcie pracy TVP Info. Oni mają świadomość tego co robią. Wolność słowa jest też dla nich - napisał Paweł Wroński. - Wolność słowa to niezbywalne prawo każdego obywatela, w tym dziennikarza! Bez tego nie ma demokracji! - podkreślił Jarosław Olechowski.

- Tak, pamiętam, jak pod krzyżem smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu traktowano koszmarnie dziennikarzy ówczesnej, kontrolowanej przez PO telewizji TVP. Tak, pamiętam, jak wtedy bawiło to prawicowe media. Tak, pamiętam, jaką uciechę mieli prawicowi publicyści, gdy bandyci spalili samochód transmisyjny TVN24. Tak, wyraźnie widzę obłudę, gdy dziś ci sami komentatorzy ubolewają, że tłum pod Sejmem uniemożliwia pracę dziennikarzowi obecnej, kontrolowanej przez PiS telewizji TVP - skomentował to na Facebooku Bartosz Węglarczyk

- Jednocześnie uważam, że ludzie, który dziś uniemożliwiają pracę dziennikarzom TVP atakując fizycznie ich i operatorów ich kamer, zachowują się tak samo chamsko i beznadziejnie (i zapewne bezprawnie), jak tamci. Solidaryzuję się z każdym dziennikarzem, któremu ktoś uniemożliwia wykonywanie pracy. Dziś oni, jutro my, i tak ta koszmarna spirala się nakręca - ocenił Węglarczyk.

- Wolne media to także TVP Info. Także dla nich walczymy o prawo do informacji w Sejmie. Ataki na dziennikarzy TVP nie powinny mieć miejsca - napisała Dominika Długosz. - Protest min. w obronie mediów i jednoczesne uniemożliwianie relacji reporterom jest głupotą. W żadnej sytuacji i na żadnym marszu, demonstracji nie powinno się to zdarzyć - stwierdziła Małgorzata Serafin.

 

- Atakowanie reporterów TVP Info jest złe. Ta telewizja manipuluje, ale prawda musi zwyciężać w inny sposób. Liderzy KOD muszą natychmiast reagować na próby zasłaniania kamery reporterom TVP Info - oceniła Dominika Wielowieyska. - Naprawdę okrzyki w stronę TVP Info "kłamcy" jest walką o wolne media? Zacznijmy wreszcie walczyć o dobry wizerunek mediów i dziennikarzy! - napisała Sylwia Czubkowska.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Demonstrujący przed Sejmem i Pałacem Prezydenckim atakowali reporterów TVP Info. „Telewizja reżimowa” (wideo)

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Slon-ce
brawo pis, idziecie prostą ścieżką do zamachu stanu....
75 72
odpowiedź
User
Internauta
O co ci ludzie tak naprawdę walczą?? O demokrację? O wolność słowa? Każdy, kto patrzy na sprawę obiektywnie, zauważy że tym ludziom może i przyświeca jakaś idea, to jednak są zmanipulowanymi pionkami przez postkomunistyczne elity ukorzenione przez ostatnie 8 lat.
odpowiedź
User
Tomasz Wybranowski
Liderzy KODu nie zostali pod Sejmem do końca. Poseł Nowoczesnej mówi o brutalnej policji i gazach łzawiących, czego relacje na żywo nie potwierdzają.
Kilka lat temu, media teraz zaangażowane po stronie opozycji, zupełnie inaczej oceniały blokade gmachu sejmu przez górników z Solidarności.
Potepiający dziś rządzących polityków i prezesa PiS, poseł Niesiołowski wtedy złorzeczył protestującym wyzywając ich bardzo nieparlamentarnie.
Oro Polska i jej demokratyczna opozycja na ulicy. Mozna kogoś nie lubić politycznie, nie zgadzać się, ba!, nawet nienawidzić, ale... hasła "Norymberga dla Kaczyńskiego", "Mordercy i bandyci" i inne... Naprawdę nie rozumiem, zwłaszcza że pamiętam stan wojenny i myślę o ponad setce ofiar z tamtych czasów.

Obrińcy demokracji bronia i współczują posłance Pomaska, że każą jej iść di diabła, nie wspominając już o jej prowokacjach i chamstwie wobec osoby starszej, jaka bez wątpienia jest prezes PiS. Jej hasło" "Damy radę z Wami!" . Jak to brzmi??!

Boleje nad tym, że chamstwo i naiwność "maluczkich" wykorzystywane są przez polityków i politykierów. Edukacja organiczna a przede wszystkim uczenia szacunku do samych siebie, oto zadanie mediów publicznych. Na media prywatne nie ma co liczyć...

Smutne godziny w 35 rocznicę pacyfikacji Kopalni Wujek. Gorzkie i bolesne jest to, że sprawiedliwość jaka się dzieje pod postacią ustawy dezubekizacyjnej (vode sprawcy 107 mordów w czasie wojennym i do lipca 1990), uznawana jest przez KOD, PO i Nowoczesną za "łamanie demokracji" i "powrót do stanu wojennego". Ale, tak powiedział pan Kijowski, nazywający pacyfikację Wujka "jakimiś zamieszkami".

Gdzie jesteśmy? Pytanie retoryczne.
74 89
odpowiedź