SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dorota Kania wygrała proces z Pińskim i Bachurskim. „Nie można kłamać bezkarnie”

Członkini zarządu Polska Press Dorota Kania wygrała w pierwszej instancji proces sądowy z Janem Pińskim i Piotrem Bachurskim, którzy w 2017 roku opublikowali tekst, zarzucający dziennikarce korupcję i nieuczciwość. - Wyrok mnie satysfakcjonuje, pokazuje bowiem, że nie można bezkarnie kłamać - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. Piński zapowiada apelację.

Dorota Kania, członkini zarządu Polska Press, fot. materiały prasoweDorota Kania, członkini zarządu Polska Press, fot. materiały prasowe

Wyrok dotyczy tekstu pt. „Dorota Kania jest skorumpowana i nieuczciwa”, który w 2017 roku na portalu PolskaNiepodlegla.pl opublikował Jan Piński (Piotr Bachurski był wówczas redaktorem naczelnym tej witryny).

Tekst nie jest już dostępny w sieci. Po ukazaniu się materiału, Dorota Kania zdecydowała o wytoczeniu procesu cywilnego obu dziennikarzom.

Wyrok "satysfakcjonujący"

We wtorek sąd pierwszej instancji nakazał Pińskiemu i Bachurskiemu przeproszenie Doroty Kani za stawiane w tekście tezy. - Ten artykuł to był stek bredni i pomówień, nie mogłam więc inaczej zareagować, jak tylko skierować sprawę na drogę sądową. Oczywiście dopuszczam krytykę moich poczynań, ale w tym tekście nie było mowy o krytyce, to był same kłamstwa. Jestem usatysfakcjonowana wyrokiem, gdyż pokazuje on, że nie można bezkarnie kłamać – przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Kania.

Piński złoży apelację

Odnosząc się do wpisu Kani na Twitterze, Jan Piński dał do zrozumienia, że będzie się odwoływał od orzeczenia. - Sprawę z Kanią na 100 proc. wygram. Najwyżej w Strasburgu. Dotyczy prawa do opinii. Czy Kania, wielokrotnie skazywana za podawanie nieprawdy i nie wykonująca wyroków sądowych, może być nazywana nieuczciwą? - napisał publicysta.

Dorota Kania została powołana do zarządu Polska Press z początkiem kwietnia br. Od z górą 20. lat współpracuje jako dziennikarka z mediami ogólnopolskimi i regionalnymi. Pracowała m.in. w redakcjach Radia Plus, „Życia Warszawy”, „Wprost”, „Gazety Polskiej” i Telewizji Polskiej.

Przez ostatnie 10 lat zarządzała działem krajowym „Gazety Polskiej Codziennie”, pisała też regularnie do „Gazety Polskiej”. Od 2013 roku była związana z Telewizją Republika, w maju 2017 roku została redaktorem naczelnym stacji, zastępując Tomasza Terlikowskiego.

Kim jest Jan Piński?

Z kolei Jan Piński to redaktor naczelny portalu Wieści24.pl, wydawca „Historii na weekend” i „Historii bez cenzury”. Przez cztery lata współpracował z „Warszawską Gazetą” (FreeDomMedia), rozstał się z nią w styczniu 2020 roku. Powodem była okładka tygodnika, na której zamieszczono portrety europosłów głosujących za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce, opatrzone napisem „Antypolskie polityczne szmaty”.

Z mediami Piński z mediami związany jest od ponad 20 lat. W swojej karierze był m.in. szefem „Wiadomości” TVP1 oraz dyrektorem Agencji Informacji TVP. W latach 2001-2009 pracował w tygodniku „Wprost”, gdzie m.in. kierował działem krajowym. Związany był też z tygodnikiem „Uważam Rze”. W 2015 roku związał się z „Gazetą Finansową”. Dwa lata później odszedł z redakcji.

Pod koniec listopada Piński został skazany na 3 tys. zł grzywny za pomówienie weterana. Miał napisać o kpt. Tomaszu Badowskim, że ten dopuszczał się gwałtów na dzieciach. Dziennikarz podkreślał jednak, że nic o Badowskim nie pisał i zapowiada odwołanie się od wyroku. W sierpniu br. z kolei okazało się, że Jana Pińskiego pozwał Jarosław Kaczyński. Powodem miało być to, że publicysta mówił publicznie, iż szef PiS jest gejem.

Dołącz do dyskusji: Dorota Kania wygrała proces z Pińskim i Bachurskim. „Nie można kłamać bezkarnie”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
„Nie można kłamać bezkarnie” - ależ pani Doroto, czy to nie nadmierna samokrytyka?
odpowiedź
User
Mordo Siuris
Niedługo to tu innych treści nie będzie poza info o procesach o to kto kogo bardziej obrzucił błotem w tym bagienku.
odpowiedź
User
Gary
Janek ma złą passę - same porażki...
odpowiedź